V pondělí 12. 11. 2018 si zajděte na film Dívka Lukase Dhonta, který získal Zlatou kameru za nejlepší debut na letošním festivalu v Cannes. Promítat ho budeme od 20:30 ve velkém sále kina Lucerna. Na co se můžete těšit? Patnáctiletá Laura kromě vyčerpávajícího studia na špičkové baletní akademii svádí ještě jeden boj – s vlastní genderovou identitou. Hormonální terapie, kterou už několik let podstupuje, není ale podle ní dostatečně rychlá. Ani na operaci však není její tělo, drsně zkoušené vrcholovým sportem, ještě připraveno. Lauřino okolí v čele s jejím otcem se ji snaží maximálně podpořit, i přes veškerou snahu se ale nikdo nedokáže plně vcítit do emocí, nejistot a tužeb, které bouří v jejím nitru, a nelehkou situaci jí usnadnit.

Projevili jste obrovský zájem o film Zatoulaný, který soutěží o hlavní cenu poroty. Přidali jsme proto do programu dvě nové projekce, a to v úterý 13. listopadu od 19:00 a 19:20 v kině Pilotů. Kupte si vstupenky!

Zahájení s filmem L'Animale je beznadějně vyprodané, ale nezoufejte, o večírek Zvěřinec nepřijdete! A předtím můžete zajít na film Na konci světa (God's Own Country), který od vás získal na loňském ročníku divácknou cenu.

Oslavte rozmanitost života! Jedinečný večírek Ouch on the Couch - DRAG TOUCH!, který proběhne 13. listopadu od 20:30 v Patrech, na vás dýchne nespoutaností a přiblíží vás slavné scéně divokých newyorských club kids. Pokud znáte kultovní snímky Party Monster, sexem nabitý Shortbus či nepřekonatelný The Rocky Horror Picture Show, určitě už tušíte, v jakém duchu se večer ponese.

Chcete se dozvědět o všem, co letos plánujeme, a rádi si u kávy místo počítače otevřete krásnou tiskovinu? Kupte si náš katalog! Najdete v něm časy projekcí, anotace filmů, představení porotců, doprovodný program a spoustu dalšího.

Mezipatra nejsou jen o filmech. Každý rok se na festivalových místech můžete potkávat s významnými hosty z řad tvůrců a odborníků, kteří za námi jezdí i ze zahraničí. Kteří to jsou?

V hlavní soutěži vás letos čeká 10 úžasných snímků z celého světa. Tradičně pak zavzpomínáme na filmové klasiky v retrospektivní sekci a navrch pro vás máme novinku! Po pěti letech opět uvedeme speciální sekci Fokus: Rodina, která skrze nesoutěžní snímky prozkoumává koncept rodiny, příbuzenských vztahů a rodičovství. Také už se nemůžete dočkat?

Sekce krátkých filmů letos představí 31 snímků ze 17 zemí. Šest tematicých bloků představí vztahové komedie, dramata, ale i erotické fantazie. Sekce, kterou hodnotí mezinárodní studentská porota, se každoročně těší velké divácké oblibě. 

Součástí programu 19. ročníku queer filmového festivalu Mezipatra budou kromě celovečerních hraných filmů tradičně i dokumenty. Letos jich můžete zhlédnout celkem pět z Evropy a USA. Jaké to jsou?

Zveřejnili jsme program letošních Mezipater s tématem Mimo realitu. V článku Programové sekce najdete, co jsme pro vás letos připravili. Můžete se těšit na mezinárodní soutěž celovečerních snímků, krátké filmy, retrospektivu, dokumenty a nesoutěžní sekci Fokus: Rodina. Celkem představíme přes 50 filmů! 

FaLang translation system by Faboba