Oceňované drama Zatoulaný od francouzského režiséra Camilla Vidal-Naqueta, který jsme uvedli jako vůbec první film v naší distribuci Queer Kino, můžete do 20. května zhlédnout z pohodlí domova na portálu Aerovod.cz. Film o intimitě a absolutní svobodě si můžete přehrát online za symbolických 60 Kč nebo si ho stáhnout za 110 Kč (pokud film milujete jako my, doporučujeme tuto variantu, abyste si Vidal-Naquetův syrový debut mohli pouštět víc než jednou). 

V České republice dosud neexistovala žádná distribuce, která by se zaměřovala výhradně na queer filmy. To se změnilo v červenci 2019, kdy jsme založili novou distribuční značku Queer Kino. Díky ní mohou divačky a diváci vidět ty nejlepší a nejnovější  filmy s queer tematikou v celé zemi i mimo festivalový týden. 

Film Matthias a Maxime kanadského režiséra Xaviera Dolana, který uvádíme v naší distribuci Queer Kino, můžete nyní zhlédnout z pohodlí domova na portálu Aerovod.cz. Drama o přátelství, lásce a hledání skutečných emocí si můžete přehrát online za symbolických 60 Kč nebo si ho stáhnout za 110 Kč (pokud film milujete jako my, doporučujeme tuto variantu, abyste si nejnovější Dolanův snímek mohli pouštět víc než jednou). 

Nestihli jste všechny krátké filmy na jubilejních 20. Mezipatrech? Nevadí! Letos máte poprvé možnost zhlédnout všechny bloky hlavní soutěže krátkých fimů během jednoho víkendu v Patrech v rámci festivalových ozvěn. 

Zveme vás na distribuční premiéru švédsko-gruzinského dramatu Dokud se tančí, jejíž termín oznámíme, až se vyjasní současná bezpečnostní situace. Úspěšný snímek, jenž získal diváckou cenu na jubilejním 20. ročníku festivalu Mezipatra, uvedeme jako již třetí film pod naší novou distribuční značkou Queer Kino. Po premiéře bude následovat party v kavárně Patra, kde vás čeká welcome drink a DJka Tasya a DJ arnii. Aktuální informace o akci najdete na FB události.

Přihlaste svůj film na 21. ročník queer filmového festivalu Mezipatra, který proběhne v listopadu 2020 v Praze a Brně a ve formě ozvěn následně i v regionech. Filmová díla všech délek a kategorií, která vznikla po 1. lednu 2019 a splňují kritéria uvedená ve Statutu festivalu, můžete přihlašovat až do 20. června 2020. Těšíme se na vaše filmové počiny!

Moc vám děkujeme za přízeň v tomto roce a nezapomenutelné zážitky. Do roku 2020 vám přejeme jen to nejlepší, spoustu queer lásky a nejen filmové inspirace. Těšíme se na vás, ať už to bude kdekoliv!

Festival už je letos za námi a přichází na řadu bilancování. Jak se vám líbil? Budeme moc rádi za vaše pochvaly, výtky i nápady. Vaše odpovědi nám pomohou k tomu, aby byl příští ročník Mezipater ještě lepší a víc queer než kdykoliv předtím. Vyplnění dotazníku zabere chvíli a navíc můžete vyhrát festivalový merch, láhev Absolut vodky, láhev Jameson Irish Whisky Black Barrel nebo poukaz do kavárny Patra. Oceňujeme každého 10.!

Ve čtvrtek 12. prosince proběhne v kině Pilotů další projekce ze série Mezipatra Approved. Tentokrát uvidíte americkou indie komedii Adam, která vzbudila rozruch ve světě queer filmu a zároveň si z 20. ročníku QFF Mezipatra odnesla cenu poroty za nejlepší celovečerní film. Nezmeškejte příležitost, jak film (ještě jednou) vidět, a přidejte se k nám na projekci od 19:30. Po filmu bude následovat předvánoční drink nejen s týmem Mezipater v kavárně Patra.

1 rok, 10 hostů, 60 projekcí, 30 měst, 2 000 studentů a přes 8000 najetých kilometrů. Tak by se dal shrnout poslední rok naší iniciativy Mezipatra na školách, kdy jsme objížděli základní školy po celé České republice s queer filmy a diskutovali se studentkami a studenty o toleranci, odlišnosti a LGBTQ+ kultuře. Jaké to bylo? Přečtěte si reportáž Marcely Macháčkové, která má tento náš srdcový projekt na starost a s hosty z queer komunity objela neuvěřitelných 38 škol.

FaLang translation system by Faboba