Nabitou předpremiéru si odbudou Patra, zbrusu nová kavárna a komunitní prostor pod hlavičkou Mezipater, už v sobotu 20. května. A rovnou v rámci oblíbené akce Korso Krymská. Máme něco pro děti i pro dospělé!

Děti si nejprve můžou vyzkoušet různé role i něco ze základů filmové techniky v rámci interaktivní instalace Tamary Moyzes. Odpoledne si pak můžou poslechnout ukázky z dětských knížek, které má v nabídce Queershop.cz, a zúčastnit se výtvarné soutěže o ceny.

Pro dospělé jsme pak vybrali nejlepší krátké filmy z posledních dvou ročníků Mezipater. Uvidí třeba snímek Tom v Americe, který vtipně odkazuje na tvorbu známého umělce Toma of Finland, humorný animovaný film Nadržený mámy nebo islandský Zápal pro hru, kde se potkávají postarší hráčky pokeru a sexy tenistky.

Kromě toho se v Patrech můžete potkat i s přáteli Mezipater: na programu se kromě Queershop.cz podílí také inciativa Trans*parent, kampaň za manželství pro všechny Jsme fér a Česká společnost AIDS pomoc. Vstup na všechny akce je zdarma.

PROGRAM

>> 11:00 – 14:30 Slepá bába // hravý workshop Tamary Moyzes nejen pro děti
>> 15:00 Trans*parent // prezentace facebookového projektu #jsmetrans
>> 15:30 – 17:00 Queershop.cz // tak trochu queer čtení z dětských knížek
>> 18:00 – 19:40 Mezipatra QFF // výběr nej krátkých filmů z posledních dvou ročníků

PO CELÝ DEN

>> Projekce fotografií od Trans*parent
>> Prodejní stánek Queershop.cz
>> Infostánek kampaně Jsme fér
>> Slané i sladké vegetariánské občerstvení

FB událost zde.

Adresa: Patra, Krymská 17, Praha 10

FaLang translation system by Faboba