„Jsou festivaly, kde musíte být kvůli kariéře. Jsou festivaly, kam jedete a vzápětí je zapomenete. A jsou festivaly, které se vám dostanou pod kůži, kam se chcete vracet, a cítíte, že lidé, které tu zběžně potkáváte, se mohou stát vašimi přáteli. Mezipatra jsou přesně takovým festivalem." 
― João Pedro Rodrigues, režisér, Portugalsko


"Mezipatra byla úžasná. Zapůsobila na mě jak celková organizace a kvalita vybraných filmů, tak skvělí lidé, kteří za festivalem stojí."
― Rhys Ernst, režisér a producent, USA

rhys ernst01


„Filmový festival Mezipatra se stal respektovaným registrovaným partnerem ostatních filmových přehlídek, které se v České republice konají."
― Václav Havel, bývalý prezident ČR


„Širokým záběrem aktivit, které zahrnují mezinárodní soutěže nových filmů, retrospektivy renomovaných tvůrců a mnoho diskusí a přednášek na specifická témata, nabízejí Mezipatra něco pro každého. To se odráží na různorodosti jeho publika"
― Skadi Loist, Hamburg Lesbian and Gay FF


"Během posledních patnácti let jsem navštívil mnoho festivalů a nejvíce mě vždy nadchly ty, ve kterých se snoubí inspirativní výběr filmů a znalosti, nadšení a milý přístup organizátorů. Jako člen hlavní poroty 17. ročníku Mezipater jsem ke své radosti zjistil, že právě tuto definici dokonale splňují."
― Karel Och, umělecký ředitel MFF Karlovy Vary

karel och


„Queer filmový festival Mezipatra se vyvíjí v nejdůležitější queer filmový festival v Evropě a už nyní je nejpřátelštější, nejprofesionálnější a nejprogresivnější." 
― Benjamin a Dominik Redingovi, režiséři, Německo


„Nejlepší teplý festival na světě." 
― John Cameron Mitchell, režisér, USA


"O Mezipatrech mluvíme jen v superlativech. Byla pro nás čest být jejich součástí a jednoznačně se zařadila mezi naše nejoblíbenější filmové festivaly."
― Roberto F. Canuto and Xu Xiaoxi, režiséři, Španělsko a Čína

xiaoxi xu roberto canuto


„Filmový festival Mezipatra se právem stal stabilní součástí brněnské kulturní scény. Již deset let nabízí brněnskému publiku burcující filmy, které otevírají debatu o tématech lidské sexuality, genderových a jiných stereotypech. Ale nejen to, nabízí také potřebný prostor pro setkávání hetero- a neheterosexuálních diváků a divaček.” 
― Martin Ander, někdejší náměstek primátora Statutárního města Brna


"Filmový festival Mezipatra se zařadil mezi moje favority, a to jsem v rámci svého turné navštívila skoro devadesát měst po celém světě. Je skvěle zorganizovaný a filmařům umožňuje navazovat důležitá přátelství. Festivalový tým patří mezi nejupřímnější, nejprofesionálnější a nejzábavnější lidi, se kterými jsem kdy pracovala. Rozhodně na ně nezapomenu." 
― Nneka Onuorah, režisérka, USA

nneka onuorah


„Jsem přesvědčená, že Mezipatra představují zásadní přínos současné české kultuře, přičemž jejich význam je dvojí: jsou zároveň důležitým filmovým festivalem, který uvádí jinak nedostupné kvalitní a náročné filmy, a místem setkávání mladé české queer komunity. Taky umějí udělat zatraceně dobrou party!"
― Cerise Howard, filmová publicistka, Sight and Sound Magazine, Austrálie


„Zásadní kvalitou Mezipater je jeho publikum. Jako filmař a distributor jsem byl na mnoha gay a lesbických festivalech a musím říct, že mladé, natož heterosexuální publikum na gay a lesbické filmy obvykle nechodí."
― Hong Khaou, režisér, Velká Británie

FaLang translation system by Faboba