16. října měla v komunitní kavárně Patra premiéru naše letošní fetsivalová znělka. Již tradičně také programová ředitelka Sandra Hezinová představila nejočekávanější snímky 19. ročníku s tématem „Mimo realitu”. Za welcome drinky děkujeme Absolut!

Foto: Johana Němečková

Děkujeme za krásné odpoledne v průvodu Prague Pride a těšíme se zase za rok (nebo už v listopadu na našem festivalu). 

Náš program Identita ve městě v Kasárnách Karlín jsme zakončili s expaty, pro které se Praha stala domovem. V diskuzi moderované komičkou Lucií Macháčkovou jsme si povídali s Tasyou Nafiginou, Samem Grattanem a Emmanuelem Riveronem o tom, jak vidí queer život v ČR. Pro projekci v předvečer průvodu jsme vybrali klasiku Mika Nicholse Ptačí klec. Děkujeme za hojnou účast!

Ve čtvrtek jsme na diskuzi Gender v plenkách mluvili o tom, že stále vzrůstající počet dětí a dospívajících řeší svou genderovou identitu. Jako hosté diskutovali vedoucí workshopů pro queer-teens Glynis Hull-Rochelle, socioložka Lucie Jarkovská a psycholog Jiří Procházka. Moderování se ujala Bára Šichanová. Večer jsme zakončili projekcí filmu Na jedné lodi (Ancher and Hope).

Ve středu jsme si povídali na téma historie a současnosti alternativní queer scény, jíž ženy vždy byly nedílnou součástí. Pozvání mezi hosty přijaly vysokoškolská pedagožka a bývalá členka skupiny Zuby Nehty Pavla Jonssonová, umělkyně Nik Timková a organizátorka festivalu Chee Chaak Zuzana Šrámková. Diskuzi moderovala Bára Votavová.

První večer programu Identita ve městě v rámci Prague Pride 2018 patřila pub quizu. Gratulujeme týmu Gay Watch, který si odnesl cenu za první místo!

FaLang translation system by Faboba