Program

Divácká cena 2016

Irská královna / The Queen of Ireland

Irská královna
  • Irsko / 2015
  • 86 min / HD
  • Režie: Conor Horgan

Hlavní soutěž celovečerních filmů

Cesta / Ein Weg

Cesta
  • Německo / 2017
  • 107 min / Blu-ray
  • Režie: Chris Miera
  • Scénář: Philipp Österle, Chris Miera
  • Obsazení: Mike Hoffmann , Mathis Reinhardt, Tom Böttcher

Divoši / Les garçons sauvages

Divoši
  • Francie / 2017
  • 110 min / HD
  • Režie: Bertrand Mandico
  • Scénář: Bertrand Mandico
  • Obsazení: Pauline Lorillard, Vimala Pons, Diane Rouxel, Anaël Snoek, Mathilde Warnier, Elina Löwensohn, Sam Louwyck, Nathalie Richard

Misandrie / The Misandrists

Misandrie
  • Německo / 2017
  • 91 min / Blu-ray
  • Režie: Bruce LaBruce
  • Scénář: Bruce LaBruce
  • Obsazení: Susanne Sachsse, Viva Ruiz, Kembra Pfahler

Na konci světa / God’s Own Country

Na konci světa
  • Velká Británie / 2017
  • 104 min / DCP
  • Režie: Francis Lee
  • Scénář: Francis Lee
  • Obsazení: Josh O´Connor, Alec Secareanu, Ian Hart

Plážoví flákači / Beach Rats

Plážoví flákači
  • Spojené státy / 2016
  • 95 min / DCP
  • Režie: Eliza Hittman
  • Scénář: Eliza Hittman
  • Obsazení: Harris Dickinson, Kate Hodge, Madeline Weinstein

Propletení / Karera ga Honki de Amu toki wa 

Propletení
  • Japonsko / 2017
  • 127 min / Blu-ray
  • Režie: Naoko Ogigami
  • Scénář: Naoko Ogigami
  • Obsazení: Toma Ikuta, Kenta Kiritani Kiritani, Rinka Kakihara

Rána / Inxeba

Rána
  • Jihoafrická republika, Francie, Německo, Rakousko / 2016
  • 88 min / DCP
  • Režie: John Trengove
  • Scénář: John Trengove, Thando Mgoolozana, Malusi Bengu
  • Obsazení: Nakhane Touré, Bongile Mantsai, Niza Jay Ncoyini

Thelma

Thelma
  • Norsko / 2017
  • 116 min / DCP
  • Režie: Joachim Trier
  • Scénář: Joachim Trier, Eskil Vogt
  • Obsazení: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen, Ellen Dorrit Petersen

Tom of Finland

Tom of Finland
  • Finsko, Švédsko, Dánsko, Německo, Island, Spojené státy / 2017
  • 115 min / DCP
  • Režie: Dome Karukoski
  • Scénář: Aleksi Bardy
  • Obsazení: Pekka Strang, Jakob Oftebro, Jessica Grabowsky

Hlavní soutěž krátkých filmů

Retrospektiva

Coming Out

Coming Out
  • Východní Německo / 1989
  • 113 min / DCP
  • Režie: Heiner Carow
  • Scénář: Wolfram Witt
  • Obsazení: Matthais Freihof, Dagmar Manzel, Dirk Kummer

Moje krásná prádelnička / My Beautiful Laundrette

Moje krásná prádelnička
  • Velká Británie / 1985
  • 97 min / DCP
  • Režie: Stephen Frears
  • Scénář: Hanif Kureishi
  • Obsazení: Daniel Day-Lewis, Gordon Warnecke

Moje léto lásky / My Summer of Love

Moje léto lásky
  • Velká Británie / 2004
  • 86 min / 35 mm
  • Režie: Paweł Pawlikowski
  • Scénář: Paweł Pawlikowski
  • Obsazení: Emily Blunt, Natalie Press, Paddy Considine

Vše o mé matce / Todo sobre mi madre

Vše o mé matce
  • Španělsko / 1999
  • 104 min / DCP
  • Režie: Pedro Almodóvar
  • Scénář: Pedro Almodóvar
  • Obsazení: Cecilia Roth, Marisa Paredes, Antonia San Juan, Penélope Cruz, Fernando Fernán Gómez

Dokumentární sekce

Coby

Coby
  • Francie, Spojené státy / 2017
  • 77 min / Blu-ray
  • Režie: Christian Sonderegger
  • Scénář: Christian Sonderegger

Osekánek / Stumped

Osekánek
  • Spojené státy / 2017
  • 72 min / Blu-ray
  • Režie: Robin Berghaus

Řízení z moci úřední / Etiqueta No Rigurosa

Řízení z moci úřední
  • Mexiko / 2016
  • 92 min / Blu-ray
  • Režie: Cristina Herrera Borquez
  • Scénář: Cristina Herrera Borquez

Smrt a život Marshy P. Johnson / The Death and Life of Marsha P. Johnson

Smrt a život Marshy P. Johnson
  • Spojené státy / 2017
  • 105 min / Blu-ray
  • Režie: David France
  • Scénář: David France, Mark Blane

Táta Abu / Abu

Táta Abu
  • Kanada / 2017
  • 80 min / Blu-ray
  • Režie: Arshad Khan
  • Scénář: Arshad Khan

Queer as FAMU II

FaLang translation system by Faboba