Katalog filmů

Divácká cena 2019

Dokud se tančí / And Then We Danced

Dokud se tančí
  • Gruzie, Švédsko, Francie / 2019
  • 106 min / DCP
  • Režie: Levan Akin
  • Producenti: Mathilde Dedye
  • Scénář: Levan Akin
  • Obsazení: Levan Gelbakhiani, Bachi Valishvili, Ana Javakhishvili

Hlavní soutěž celovečerních filmů

Amber navždy / Always Amber

Amber navždy
  • Švédsko / 2020
  • 76 min / DCP
  • Režie: Lia Hietala, Hannah Reinikainen

Děvčátko / Petite Fille

Děvčátko
  • Francie / 2020
  • 85 min / DCP
  • Režie: Sébastien Lifshitz
  • Producenti: Muriel Meynard

Hic / Vento Seco

Hic
  • Brazílie / 2020
  • 110 min / DCP
  • Režie: Daniel Nolasco
  • Scénář: Daniel Nolasco
  • Obsazení: Leandro Faria Lelo, Allan Jacinto Santana, Renata Carvalho, Rafael Theophilo

Jedna z tisíce / Las Mil y Una

Jedna z tisíce
  • Argentina, Německo / 2020
  • 120 min / DCP
  • Režie: Clarisa Navas
  • Scénář: Clarisa Navas
  • Obsazení: Sofía Cabrera, Ana Carolina García, Mauricio Vila

Lola / Lola vers la mer

Lola
  • Francie / 2019
  • 94 min / DCP
  • Režie: Laurent Micheli
  • Scénář: Laurent Micheli
  • Obsazení: Mya Bollaers, Benoît Magimel, Sami Outalbali

Lovec / El cazador

Lovec
  • Argentina / 2020
  • 101 min / DCP
  • Režie: Marco Berger
  • Scénář: Marco Berger
  • Obsazení: Juan Pablo Cestaro, Juan Barberini, Lautaro Rodríguez

Make Up

Make Up
  • Velká Británie / 2019
  • 85 min / DCP
  • Režie: Claire Oakley
  • Scénář: Claire Oakley
  • Obsazení: Molly Windsor, Joseph Quinn, Stefanie Martini

Mezidobí

Mezidobí
  • Jižní Korea / 2019
  • 98 min / DCP
  • Režie: Kim Junsik
  • Scénář: Kim Junsik
  • Obsazení: Rie Young-zin, Oh Ha-nee, Kim Youngmin

Minjan / Minyan

Minjan
  • Spojené státy / 2020
  • 113 min / DCP
  • Režie: Eric Steel
  • Scénář: Daniel Pearle, Eric Steel
  • Obsazení: Samuel H. Levine, Ron Rifkin, Christopher McCann

Nic ve zlým / Futur Drei

Nic ve zlým
  • Německo / 2020
  • 89 min / DCP
  • Režie: Faraz Shariat
  • Producenti: Faraz Shariat, Paulina Lorenz, Jost Hering
  • Scénář: Faraz Shariat, Paulina Lorenz
  • Obsazení: Benjamin Radjaipour, Eldin Jalali, Banafshe Hourmazdi

Svatý Narcis / Saint-Narcisse

Svatý Narcis
  • Kanada / 2020
  • 101 min / DCP
  • Režie: Bruce LaBruce
  • Scénář: Bruce LaBruce, Martin Girard
  • Obsazení: Félix-Antoine Duval, Tania Kontoyanni, Alexandra Petrachuk

Hlavní soutěž krátkých filmů

Dokumentární sekce

Jak přežít mor / How to Survive a Plague

Jak přežít mor
  • Spojené státy / 2012
  • 110 min / DCP
  • Režie: David France

Neviditelné lásky / Les Invisibles

Neviditelné lásky
  • Francie / 2012
  • 115 min / DCP
  • Režie: Sébastien Lifshitz

Před Stonewallem / Before Stonewall

Před Stonewallem
  • Spojené státy / 1984
  • 87 min / DCP
  • Režie: Greta Schiller, Robert Rosenberg

Queer Kino uvádí

Léto v Kreuzbergu / Kokon

Léto v Kreuzbergu
  • Německo / 2020
  • 95 min / DCP
  • Režie: Leonie Krippendorff
  • Scénář: Leonie Krippendorff
  • Obsazení: Jella Haase, Lena Klenke

Matthias a Maxime / Matthias et Maxime

Matthias a Maxime
  • Kanada / 2019
  • 119 min / DCP
  • Režie: Xavier Dolan
  • Producenti: Nancy Grant, Xavier Dolan
  • Scénář: Xavier Dolan
  • Obsazení: Gabriel D’ALMEIDA FREITAS, Anne Dorval, Micheline Bernard, Catherine Brunet, Adib Alkhalidey, Antoine Pilon, Samuel Gauthier, Pier-Luc Funk, Xavier Dolan, Gabriel D'Almeida Freitas

Retrospektiva

Dívky v uniformách / Mädchen in Uniform

Dívky v uniformách
  • Německo / 1931
  • 98 min / DCP
  • Režie: Leontine Sagan
  • Scénář: Friedrich Dammann
  • Obsazení: Hertha Thiele, Dorothea Wieck

Dobrá práce / Beau Travail

Dobrá práce
  • Francie / 1999
  • 92 min / Blu-ray
  • Režie: Claire Denis
  • Scénář: Agnès Godard
  • Obsazení: Denis Lavant, Grégoire Colin, Michel Subor

Pacient nula / Zero Patience

Pacient nula
  • Kanada / 1993
  • 101 min / DCP
  • Režie: John Greyson
  • Scénář: John Greyson
  • Obsazení: John Robinson, Normand Fauteux, Dianne Heatherington

Perverzní není homosexuál, ale společnost, v níž žije / Nicht der Homosexuelle ist pervers, sondern die Situation, in der er lebt

Perverzní není homosexuál, ale společnost, v níž žije
  • Německo / 1971
  • 90 min / Blu-ray
  • Režie: Rosa von Praunheim
  • Scénář: Martin Dannecker, Rosa von Praunheim, Sigurd Wurl
  • Obsazení: Berryt Bohlen, Bernd Feuerhelm, Ernst Kuchling

Na pomezí

Code of the Freaks

Code of the Freaks
  • Spojené státy / 2020
  • 69 min / HD file
  • Režie: Salome Chasnoff
  • Producenti: Salome Chasnoff, Susan Nusbaum, Alyson Patsavas, Jerzy Rose, Carrie Sandahl
  • Scénář: Susan Nussbaum, Alyson Patsavas, Carrie Sandahl

Queering the Script

Queering the Script
  • Kanada / 2019
  • 90 min / DCP
  • Režie: Gabrielle Zilkha
  • Scénář: Gabrielle Zilkha
FaLang translation system by Faboba