„Jsou festivaly, kde musíte být kvůli kariéře. Jsou festivaly, kam jedete a vzápětí je zapomenete. A jsou festivaly, které se vám dostanou pod kůži, kam se chcete vracet, a cítíte, že lidé, které tu zběžně potkáváte, se mohou stát vašimi přáteli. Mezipatra jsou přesně takovým festivalem." 
João Pedro Rodrigues, režisér, Portugalsko


"Mezipatra byla úžasná. Zapůsobila na mě jak celková organizace a kvalita vybraných filmů, tak skvělí lidé, kteří za festivalem stojí."
Rhys Ernst, režisér a producent, USA

rhys ernst01


„Filmový festival Mezipatra se stal respektovaným registrovaným partnerem ostatních filmových přehlídek, které se v České republice konají."
Václav Havel, bývalý prezident ČR


„Širokým záběrem aktivit, které zahrnují mezinárodní soutěže nových filmů, retrospektivy renomovaných tvůrců a mnoho diskusí a přednášek na specifická témata, nabízejí Mezipatra něco pro každého. To se odráží na různorodosti jeho publika"
Skadi Loist, Hamburg Lesbian and Gay FF


"Během posledních patnácti let jsem navštívil mnoho festivalů a nejvíce mě vždy nadchly ty, ve kterých se snoubí inspirativní výběr filmů a znalosti, nadšení a milý přístup organizátorů. Jako člen hlavní poroty 17. ročníku Mezipater jsem ke své radosti zjistil, že právě tuto definici dokonale splňují."
Karel Och, umělecký ředitel MFF Karlovy Vary

karel och


„Queer filmový festival Mezipatra se vyvíjí v nejdůležitější queer filmový festival v Evropě a už nyní je nejpřátelštější, nejprofesionálnější a nejprogresivnější." 
Benjamin a Dominik Redingovi, režiséři, Německo


„Nejlepší teplý festival na světě." 
John Cameron Mitchell, režisér, USA


"O Mezipatrech mluvíme jen v superlativech. Byla pro nás čest být jejich součástí a jednoznačně se zařadila mezi naše nejoblíbenější filmové festivaly."
Roberto F. Canuto and Xu Xiaoxi, režiséři, Španělsko a Čína

xiaoxi xu roberto canuto


„Filmový festival Mezipatra se právem stal stabilní součástí brněnské kulturní scény. Již deset let nabízí brněnskému publiku burcující filmy, které otevírají debatu o tématech lidské sexuality, genderových a jiných stereotypech. Ale nejen to, nabízí také potřebný prostor pro setkávání hetero- a neheterosexuálních diváků a divaček.” 
Martin Ander, někdejší náměstek primátora Statutárního města Brna


"Filmový festival Mezipatra se zařadil mezi moje favority, a to jsem v rámci svého turné navštívila skoro devadesát měst po celém světě. Je skvěle zorganizovaný a filmařům umožňuje navazovat důležitá přátelství. Festivalový tým patří mezi nejupřímnější, nejprofesionálnější a nejzábavnější lidi, se kterými jsem kdy pracovala. Rozhodně na ně nezapomenu." 
Nneka Onuorah, režisérka, USA

nneka onuorah


„Jsem přesvědčená, že Mezipatra představují zásadní přínos současné české kultuře, přičemž jejich význam je dvojí: jsou zároveň důležitým filmovým festivalem, který uvádí jinak nedostupné kvalitní a náročné filmy, a místem setkávání mladé české queer komunity. Taky umějí udělat zatraceně dobrou party!"
Cerise Howard, filmová publicistka, Sight and Sound Magazine, Austrálie


„Zásadní kvalitou Mezipater je jeho publikum. Jako filmař a distributor jsem byl na mnoha gay a lesbických festivalech a musím říct, že mladé, natož heterosexuální publikum na gay a lesbické filmy obvykle nechodí."
Hong Khaou, režisér, Velká Británie

FaLang translation system by Faboba