Už několik let mezipatra pořádají filmové projekce spojené se vzdělávacími besedami pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty středních škol. Staňte se součástí projektu, který můžete využít jako doplněk konkrétních vzdělávacích oblastí vymezených v Rámcovém vzdělávacím programu. Vybrat si můžete ze dvou témat: HIV/AIDS nebo sebepřijetí / přijímání jinakosti / homosexualita

Školní projekce probíhají po celý rok, datum promítání si můžete vybrat sami a přihlásit se můžete kdykoliv, tak na nic nečekejte a pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud se vám projekt líbí, můžete ho podpořit přes Darujme.cz.


SMYSL PROJEKTU

Cílem je především vzdělávání a osvěta v oblasti primární prevence HIV onemocnění, odstranění stigmatizace obětí šikany, HIV pozitivních a nemocných AIDS. V případě projekcí na téma sebepřijetí je záměrem odstranění přetrvávajících společenských předsudků, netolerance a vzájemného nepochopení, osvobození od zpátečnického vnímání sexuální a genderové identity. Naším přáním je předat žákům a studentům možnost vnímat odlišnosti jakožto zdroj kulturního a společenského obohacení. Prostřednictvím projekcí navíc chceme žáky a studenty seznámit s kvalitní nezávislou filmovou tvorbou, a působit tak na jejich kultivaci skrze umění. Jak naše návštěvy probíhají? Přečtěte si reportáž Marcely Macháčkové, která srnula své zážitky za rok 2019.


PROJEKT V ČÍSLECH

V letech 2018-2019 jsme projeli celou republiku a navštívili řadu škol ve velkých městech i lokality s nižší populací. Snažíme se, aby měl projekt dopad opravdu všude a aby pomohl budovat bezpečné školní prostředí pro mladé queer lidi. 

Počet projekcí podle kraje

Infografika skolni projekce 2

Počet projekcí podle počtu obyvatel daného města

Infografika skolni projekce 1


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Délka programu je 1,5 – 2 hodiny. Pro pražské školy pořádáme akci v Kině Pilotů, vstupné činí 80 Kč na studenta/studentku a pedagogický doprovod má návštěvu zdarma. Oproti loňským ročníkům však mohou letošní projekce s besedami proběhnout i v regionech, a to přímo u vás na škole za zvýhodněné vstupné 50 Kč na studenta/studentku a zdarma pro pedagogy. Besedu zajišťují vybraní odborníci. Školní projekce probíhají po celý rok, datum si můžete vybrat sami a přihlásit se můžete kdykoliv.

78080175 10160134586544572 8137349380937089024 n


KONTAKTUJTE NÁS

Máte zájem se zapojit do projektu Mezipatra na školách? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a rádi vám pošleme doplňující informace a vše s vámi domluvíme. Projekce probíhají po celý rok přímo u vás na škole nebo v rámci festivalu Mezipatra i v pražských kinech.

Foto: Školní projekce v roce 2018.


Prague Pride, z.s. realizuje projekt OUT (č. 881931), financovaný z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 - 2020).

FaLang translation system by Faboba