Už několik let Mezipatra pořádají filmové projekce spojené se vzdělávacími besedami pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty středních škol. Staňte se součástí projektu, který můžete využít jako doplněk konkrétních vzdělávacích oblastí vymezených v Rámcovém vzdělávacím programu. Vybrat si můžete ze dvou témat: HIV/AIDS nebo sebepřijetí / přijímání jinakosti / homosexualita

Školní projekce probíhají po celý rok, datum promítání si můžete vybrat sami a přihlásit se můžete kdykoliv, tak na nic nečekejte a pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud se vám projekt líbí, můžete ho podpořit přes Darujme.cz.

CHCI PODPOŘIT PROJEKT


SMYSL PROJEKTU

Cílem je především vzdělávání a osvěta v oblasti primární prevence HIV onemocnění, odstranění stigmatizace obětí šikany, HIV pozitivních a nemocných AIDS. V případě projekcí na téma sebepřijetí je záměrem odstranění přetrvávajících společenských předsudků, netolerance a vzájemného nepochopení, osvobození od zpátečnického vnímání sexuální a genderové identity. Naším přáním je předat žákům a studentům možnost vnímat odlišnosti jakožto zdroj kulturního a společenského obohacení. Prostřednictvím projekcí navíc chceme žáky a studenty seznámit s kvalitní nezávislou filmovou tvorbou, a působit tak na jejich kultivaci skrze umění. Jak naše návštěvy probíhají? Přečtěte si reportáž Marcely Macháčkové, která srnula své zážitky za rok 2019.


PROJEKT V ČÍSLECH

V letech 2018-2022 jsme projeli celou republiku a navštívili řadu škol ve velkých městech i lokality s nižší populací. Snažíme se, aby měl projekt dopad opravdu všude a aby pomohl budovat bezpečné školní prostředí pro mladé queer lidi. 

Kreslicí plátno 1

Kreslicí plátno 2

Kreslicí plátno 3

Kreslicí plátno 4


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Délka programu je 1,5 – 2 hodiny. Pro pražské školy pořádáme akci v Kině Pilotů, vstupné činí 80 Kč na studenta/studentku a pedagogický doprovod má návštěvu zdarma. Oproti loňským ročníkům však mohou letošní projekce s besedami proběhnout i v regionech, a to přímo u vás na škole za zvýhodněné vstupné 50 Kč na studenta/studentku a zdarma pro pedagogy. Besedu zajišťují vybraní odborníci. Školní projekce probíhají po celý rok, datum si můžete vybrat sami a přihlásit se můžete kdykoliv.

78080175 10160134586544572 8137349380937089024 n


KONTAKTUJTE NÁS

Máte zájem se zapojit do projektu Mezipatra na školách? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a rádi vám pošleme doplňující informace a vše s vámi domluvíme. Projekce probíhají po celý rok přímo u vás na škole nebo v rámci festivalu Mezipatra i v pražských kinech.

Foto: Školní projekce v roce 2018.


Prague Pride, z.s. realizuje projekt OUT (č. 881931), financovaný z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 - 2020).

FaLang translation system by Faboba