Coming-of-age snímek o žhavém létě, které vše změnilo

Čtrnáctiletá Nora tráví letní prázdniny doma v berlínské hip čtvrti Kreuzberg. Její starší sestra, která ji prakticky vychovala, si užívá volný čas s partou kamarádů a Noru vláčí s sebou. Poflakují se městem nebo se povalují na plovárně, kde se dá alespoň na chvíli skrýt před spalujícím sluncem. Noru ostatní mají za tichou pozorovatelku, která raději sedí opodál a svět kolem sebe zachycuje na instagramová videa. Ani její další hobby, chov housenek a motýlů, jí na oblíbenosti nepřidá. Její nesmělost se začne rozplývat, když potká svobodomyslnou a charismatickou Romy. Dny přestávají být jeden jako druhý a Nora díky živelné dívce poprvé zažívá velkou lásku se všemi radostmi i strastmi, které k ní neodmyslitelně patří... Stejně jako se housenky proměňují v motýly s pestrobarevnými křídly, i z Nory se stává mladá žena.

PROMÍTACÍ ČASY FILMU

 


Leonie Krippendorff

Něžný a zároveň dynamický coming-of-age snímek je dílem režisérky Leonie Krippendorff, jejíž tvorba je úzce spjatá nejen s LGBTQ+ tématy, ale i s Berlínem a jeho neopakovatelnou atmosférou. V roce 2016 debutovala celovečerním filmem Smyčka, který mapuje osudy tří žen v psychiatrické léčebně. Ve stejném roce scenáristicky spolupracovala na adaptaci stejnojmenného memoáru Sonii Rossi Fucking Berlin. Podle týdeníku Variety stala jedním z nejpozoruhodnějších jmen evropského filmu. Snímek Léto v Kruezbergu je její druhý autorký film.

Leonie Krippendorff


Distribuce

Snímek jsme uvedli v premiéře na 21. ročníku Mezipatra v listopadu 2020, a to online prostřednictvím platformy Aerovod.cz. Od 3. června 2021 je film v distribuci v českých kinech a my vás zveme na premiéru! Film můžete objednat v Disfilmu, případně e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Ke stažení vám dáváme i distribuční list. Distribuční číslo: QR19005. 


Údaje o filmu

Německo/2020 
Původní název: Kokon
Režie: Leonie Krippendorff
Scénář: Leonie Krippendorff
Kamera: Martin Neumeyer
Hudba: Maya Postepski
Hrají: Lena Urzendowsky, Jella Haase, Lena Klenke, Elina Vildanova
Doporučená přístupnost: 15+ 
Žánr: Coming-of-Age
Délka filmu: 95 minut 
Typy kopií: DCP2D, mp4 
Formát: 16:9 & 4:3
Jazyk: Němčina
Titulky: České

cocoon web edit min

FaLang translation system by Faboba