Zahájení 20. ročníku Mezipater v Brně v kině Scala moderovala Adéla Elbel. Po úvodní projekci následovala divoká Wedding Party.

V předvečer zahájení Mezipater v Brně jsme si na vernisáži výstavy 20. let Mezipater připoměli počátky a vývoj festivalu v předchozích 19. letech. Úvodní slovo patřilo Jiřímu Gutmanovi, řediteli prvního ročníku festivalu – tehdy ještě Duhy nad Brnem. Výstavu si můžete prohlédnout v kině Art až do konce festivalu.

Letos jsme poprvé do progrmau zařadili i akce pro filmové profesionály a profesionálky Queering the Industry. Slyšeli jsme master class od režiséra Rhyse Ernsta a producenta Michaela Raislera, povídali jsme si o financování queer filmů a řešili se zahraničními hosty, jak si nejlépe vytvořit sítě ve filmovém průmyslu. Všechny akce se yvdařily a my můžeme potvrdit, že za rok znovu!

Víkend na Mezipatrech byl nabitý! Své krátké filmy osobně uvedlo hned několik tvůrců (Dawid Ullgren, Gregor Valentovic a Flóra Anna Buda), legendární Mahide Lein přijela až z Berlína promítat lesbické filmové magazíny 90. let, smáli jsme se a tančili na drag show s filmovou tematikou a po největší party v Ankali se regenerovali na nedělním brunchi. Nesmíme opomenout industry program, který jsme zpracovali v smostatn galerii. Byli jste skvělé publikum!

Jubilejní 20. ročník festivalu jsme slavnostně zahájili v kině Lucerna americkou indie komedií Adam, kterou uvedl sám režisér Rhys Ernst. Moc rádi jsme se s vámi potkali na tanečním parketě na party Genesis pod hudební taktovkou Mary C., mimomrtn a Šimona Holého.

15. října proběhla v Patrech premiéra znělky, jejíž autorkou je stejně jako loni Jay Walker. Součstí programu bylo i představení části letošního programu od programové ředitelky Sandry Hezinové. Taky už se jubilejní 20. ročník těšíte stejně jako my?

Foto: Johana Němečková

Kamera, klapka, akce! Jak to vypadalo na natáčení letošní znělky k 20. ročníku festivalu? Mrkněte do naší galerie a dorazte 15. října do kafé Patra, kde představíme letošní program a v premiéře také znělku, která se nese “V proudu změn.” Foto: Eliška Hauserová

Ohlédnutí za Letní filmovou školou v Uherském Hradišti, kde jsme promítali francouzské drama Zatoulaný. Improvizovaný kinosál v místní tělocvičně praskal ve švech a my vám za to děkujeme! K tanci a poslechu zahrála programová ředitelka Sandra, která se zhostila i filmového úvodu, a DJka Tasya.

Pokud jste projekci nenavštívili nebo si tentro drsný snímek Camille Vidal-Naqueta chcete připomenout, máte možnost dnes ve sředu v pražském kině Evald od 21:00.

Tradiční průvod Prahou za práva LGBTQ+ komunity (letos 10. 8. 2019) patří k vyvrcholením Prague Pride, což bylo poznat i na hojné účasti. K chůzi nám z mezipaterního auta zahrála DJka Step by Step, kterou můžete znát z festivalových party. Děkujeme za úžasnou atmosféru. A jak se říká, bez deště není duhy!

Tradiční průvod prahou za práva LGBTQ+ komunity patří k vyvrcholením Prague Pride, což bylo poznat i na hojné účasti. K chůzi nám z mezipaterního auta zahrála DJka Step by Step, kterou můžete znát z festivalových party. Děkujeme za úžasnou atmosféru. A jak se říká, bez deště není duhy!

FaLang translation system by Faboba