Věděli jste, že jsme součástí Koalice za manželství? Spolu s organizacemi Amnesty International, Logos Česká republika, Prague Pride a PROUD stojíme za iniciativou Jsme fér, která usiluje o manželství pro všechny. A nejsme v tom sami! Podle posledního výzkumu veřejného mínění je skoro 70 % Čechů a Češek pro manželství gayů a leseb. My to víme a chceme to říct politikům a političkám. Pojďte do toho s námi!

DSC 0960 Michaela Stiblíková min

Foto: Michaela Stiblíková


Skutečné příběhy

  • Hana a Adéla vychovávají dceru, práva a povinnosti matky má ale jen jedna z nich.
  • David se stará o svého partnera v invalidním důchodu, ale nemá nárok na příspěvek na péči.
  • Bára se se svojí partnerkou rozešla. Její dceru, s níž několik let žila jako máma, nemůže vídat.
  • Petrovi zemřel partner, se kterým dvanáct let žil. Nemá nárok na vdovecký důchod.

Zdá se vám to absurdní? Nám také. Proto Jsme fér!


Manželství pro všechny

Všichni hrdinové z našich krátkých příběhů skutečně žijí a potýkají se s limity registrovaného partnerství. Manželství pro všechny by jejich problémy vyřešilo. A netýká se jen gayů a leseb, ale také jejich rodin, jejich babiček a dědečků, otců, matek, jejich dětí a jejich sourozenců, kteří nedostatečností zákona trpí. Zákon o manželství pro všechny má už přitom 26 zemí po celém světě. A v žádném státě, kde zákon přijali, nedošlo k nárůstu nežádoucích sociálních jevů.

Catherine Shiflett naše fotografka min

Foto: Catherine Shiflett


Váš podpis pomůže!

Co můžete udělat pro to, aby se Česko jako první postsovětská republika přidala na stranu západních zemí a přijala zákon o manželství pro všechny? Na stránkách Jsme fér najdete mapu férových míst s více než dvěma sty lokacemi, kde můžete podepsat petici. Už máme 30 tisíc podpisů a rádi bychom dosáhli 50 000, než s ní půjdeme za poslanci. Petici si můžete také sami vytisknout ve formě podpisového archu, podepsat ji a dát k podpisu svým blízkým, kolegům nebo kamarádům. A pokud snad máte vlastní příběh, který je dokladem nedostatečnosti registrovaného partnerství, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

KT8A4774 min
Foto: Archiv Jsme fér

FaLang translation system by Faboba