Mezipatra děláme tak, aby byl každý ročník lepší než ten předchozí. Letos to máme obzvlášť těžké, protože jsme loni prožili Život Adele, smáli se Monty Pythonům a přivítali spoustu výjimečných hostů. Teď začínáme nanovo.

A abychom si na konci festivalu mohli říct, že jsme laťku zase posunuli výš, potřebujeme k tomu opět vás. Ta spousta výjimečných hostů, to jste totiž vy, naši diváci. A pokud nejste, zde přikládáme několik důvodů, které by to mohly změnit

1 Prvotřídní filmová nabídka
Mezipatra nepromítají filmy jen proto, že se v nich objevují gayové, lesby či transsexuálové. Mezipatra promítají filmy, které jsou kvalitní. V nabídce proto nejdete tři aktuální kandidáty na Oscara za nejlepší cizojazyčný film, laureáty festivalů v Rotterdamu či Berlinale nebo snímky, které oslinily Cannes či Sundance. Stačí jen nakouknout do programu ZDE.

2. Dokumenty, které jste v Jihlavě neviděli
Festivalu není lhostejné, co se děje ve světě. Nejen proto letos uvidíte šokující dokument Putinovy „Děti 404“ o nekončícím utrpení ruské queer mládeže. Projekce filmu v Rusku byly nedávno rozehnány, na mezipaterní projekci potkáte možná tak policejní pár na rande. Naštěstí. V programu si zaškrtněte i strhující Kruh nebo hvězdnou Ligu vyoutovaných.

3. Na krátký film má čas každý
Pokud stále namítáte, že o víkendu musíte pracovat nebo že se vám vůbec nechce vylézat z postele, máme pro vás řešení. Navštivte aspoň jeden z našich 7 bloků krátkých filmů. Máme 48 gay, lesbických i trans kraťasů z 21 zemí, takže je doslova statisticky nemožné, že byste se aspoň párkrát nestrefili. Z kraťasů vybírejte ZDE.

4. Retro, které jinde neuvidíte
Víte, že máme v programu film, který jiné festivaly nemají? A neměly? A asi i nebudou mít? Jmenuje se Nebeská stvoření, natočil ho Peter Jackson a vraždu v něm osnovaly mladičké Kate Winslet a Melanie Lynskey. Nenechte si ujít naprosto exkluzivní projekci, kterou naše programová ředitelka barterovala mnoho nocí. Za co film nakonec dostala, nevíme. Vás bude stát jednu cestu do Lucerny. Kompletní sekci Retrospektiva najdete ZDE.

5. Neony, Madonna i naši Urxins
Z party Mezipater nejdete v půlnoci domů, protože se nudíte. To nepopřete. A kdyby jo, tak máme vaše kompromitující fotky z páté hodiny ranní. Tou největší party letošního ročníku bude sobotní Blond Ambition v Neone a v The Chemistry Gallery, která spojí Madonnu, devadesátky, elektro, Lunchmeat i DJe z Prahy, Bratislavy a Berlína. Madge vás chce TADY.

6. Noví přátelé
Mezipatra jsou jednou z největších akcí pražského podzimu. Mezi projekcemi potkáte známé a s novými známými se seznámíte. A poznáte i festivalový tým. Podle čeho? Bude pendlovat mezi Světozorem a Lucernou a bude mít kruhy pod očima. Pardon, letokruhy.

7. Debaty a brunche
Na filmy se špatně kouká bez kontextu. A ještě hůř s prázdným žaludkem. Vyberte si proto z našich tří debat – o upírech, o stejnopohlavním manželství a o queer motivech v českém filmu. Debaty budou v Galerii Langhans a v Café Neustadt a přednášet budou kapacity. Vy si zkapacitněte žaludek na vynikající brunch. Kompletní info najdete ZDE.

8. Projekce pro nevidomé
Mezipatra letos zájemcům poskytnou nevídaný zážitek. A to doslova. V neděli v 18.15 hodin totiž ve Světozoru začne speciální projekce snímku V jeho očích pro nevidomé s českou audiodeskripcí. I vidící diváci však dostanou možnost volby - mohou si u vstupu vzít pásku na oči a vyzkoušet si, jak vnímá zážitek v kině slepec. Vcítí se tak i do hlavního hrdiny filmu, kterým je zamilovaný nevidomý teenager Leo. V jeho očích vyhrálo Teddy Award na Berlinale a reprezentuje Brazílii na Oscarech!

9. Přivítáme hosty z celého světa
Zmíněný snímek Putinovy "Děti 404 uvedou jeho odvážní režiséři Askold Kurov a Pavel Loparev. Nebudou však jedinými hosty na festivalu. Drama milostného trojúhelníku O holkách a koních uvede ikonická režisérka Monika Treut, vítězný film rotterdamského festivalu Něco se musí zlomit pak rovnou celá delegace. Těšíme se i na Erica Schaeffera, který natočil váš nový oblíbený film Jak kluk potkal holku.

10. Ne, vážně to není jen pro buzny
Na Mezipatra se nemusíte bát přijít. Přátelštější, otevřenější a uvolněnější akci byste totiž hledali jen těžko. To potvrzuje 10 z 10 přítelů našich heterosexuálních pracovnic a 0 z 0 přítelkyň našich homosexuálních pracovníků. Pojďte s námi udělat nová nejlepší Mezipatra v historii Mezipater.

FaLang translation system by Faboba