Ve čtvrtek 14. října proběhla v Kině Petrohradská premiéra festivalové znělky, kterou režíroval Štěpán FOK Vodrážka. Součástí večera bylo také představení programu letošního festivalu. K poslechu a tanci zahrála DJka Ncol a o welcome drinky se postaral náš partner Absolut. 

Foto: Johana Němečková

V úterý (3. 8. 2021) proběhla na Prague Pride naše debata o queer vietnamské komunitě v Česku (moderovala Do Thu Trang) a projekce vítězného snímku loňských Mezipater Nic ve zlým.

Foto: Šimona Němečková.

Ve čtvrtek (5. 8. 2021) jsme se na Prague Pride bavili o stavu sexuální výchovy dětí v Česku s odbornicemi a odborníky na toto téma: Agáta Hrdličková, Adam Šindelář a Eva Nováková. Moderovala Marcela Macháčková. Podívat se můžete také na záznam diskuze: https://www.youtube.com/watch?v=tENpynffR2E. Večer jsme završili projekcí krátkých snímků z Polska.

Foto: Šimona Němečková.

Středeční (4. 8. 2021) program na Prague Pride jsme připravili ve spolupráci s festivalem Jeden svět. Proběhla projekce dokumentu Příběh mých matek a diskuze s jeho režisérkami (Asia Dér a Sári Haragonics). Záznam debaty je dostupný zde: https://www.youtube.com/watch?v=jWXVWE83HuQ.

Foto: Šimona Němečková.

Program na Prague Pride jsme v pátek (6. 8. 2021) završili projekcí našeho distribučního snímku Léto v Kreuzbergu. Promítání v letním kině předcházela diskuze s jeho režisérkou Leonie Krippendorff. Ta ve svých filmech tematizuje především zkušenosti dospívajících postav hledajících vlastní identitu a místo ve společnosti. Podívejte se na záznam debaty, kterou moderoval ředitel Mezipater Pavel Bicek: https://www.youtube.com/watch?v=gnXaBRKphVM.

Foto: Šimona Němečková.

Pondělí (2. 8. 2021) na Prague Pride patřilo pub quizu s Melancholií Blackbile a projekci nejlepších krátkých snímků loňských Mezipater.

Foto: Šimona Němečková.

FaLang translation system by Faboba