Program

Divácká cena 2021

Zákon Lásky / Zákon lásky

Zákon Lásky
  • Česká republika / 2021
  • 89 min / DCP
  • Režie: Barbora Chalupová
  • Scénář: Barbora Chalupová

Mezinárodní soutěž celovečerních filmů

Bludička / Fogo-Fátuo

Bludička
  • Francie, Portugalsko / 2022
  • 67 min / DCP
  • Režie: João Pedro Rodrigues
  • Scénář: João Pedro Rodrigues, João Rui Guerra da Mata, Paulo Lopes Graça
  • Obsazení: Mauro Costa, André Cabral 

Deníky blízkosti / El apego

Deníky blízkosti
  • Argentina / 2021
  • 102 min / DCP
  • Režie: Valentín Javier Diment
  • Scénář: Valentín Javier Diment
  • Obsazení: Jimena Anganuzzi, Lola Berthet, Germán de Silva, Marcela Guerty, Marta Haller, Andra Nussenbaum

Eismayer

Eismayer
  • Rakousko / 2022
  • 87 min / DCP
  • Režie: David Wagner
  • Scénář: David Wagner
  • Obsazení: Gerhard Liebmann, Luka Dimić, Julia Koschitz

Kolotoč / Calcinculo

Kolotoč
  • Itálie, Švýcarsko / 2021
  • 90 min / DCP
  • Režie: Chiara Bellosi
  • Producenti*ky: Carlo Cresto-Dina
  • Scénář: Maria Teresa Venditti, Luca De Bei
  • Obsazení: Gaia Di Pietro, Andrea Carpenzano

Na tenkém ledě / Breaking the Ice

Na tenkém ledě
  • Rakousko / 2022
  • 102 min / DCP
  • Režie: Clara Stern
  • Scénář: Clara Stern
  • Obsazení: Alina Schaller, Judith Altenberger, Tobias Resch, Pia Hierzegger, Wolfgang Böck

Paloma

Paloma
  • Brazílie, Portugalsko / 2022
  • 104 min / DCP
  • Režie: Marcelo Gomes
  • Scénář: Marcelo Gomes, Armando Praça, Gustavo Campos
  • Obsazení: Kika Sena, Ridson Reis, Anita de Souza Macedo, Clebia Souza

Pět ďáblů / Les Cinq diables

Pět ďáblů
  • Francie / 2022
  • 95 min / DCP
  • Režie: Léa Mysius
  • Scénář: Léa Mysius, Paul Guilhaume
  • Obsazení: Adèle Exarchopoulos, Sally Dramé, Daphné Patakia, Swala Emati, Moustapha Mbengue

Přes čáru / Los agitadores

Přes čáru
  • Argentina / 2022
  • 102 min / DCP
  • Režie: Marco Berger
  • Scénář: Marco Berger
  • Obsazení: Bruno Giganti, Agustin Machta, Franco De la Puente

Slušný občan / אזרח מודאג

Slušný občan
  • Izrael / 2022
  • 82 min / DCP
  • Režie: Idan Haguel
  • Scénář: Idan Haguel
  • Obsazení: Shlomi Bertonov, Ariel Wolf

Strachy v nás / Wszystkie nasze strachy

Strachy v nás
  • Polsko / 2021
  • 91 min / DCP
  • Režie: Łukasz Gutt, Łukasz Ronduda
  • Producenti*ky: Kuba Kosma, Katarzyna Sarnowska
  • Scénář: Michal Oleszczyk, Łukasz Ronduda, Katarzyna Sarnowska
  • Obsazení: Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Andrzej Chyra, Oskar Rybaczek, Jacek Poniedziałek, Agata Labno, Jowita Budnik, Ewa Konstancja Bulhak

Mezinárodní soutěž krátkých filmů

Dokumentární sekce

Boylesque

Boylesque
  • Polsko, Česká republika / 2022
  • 71 min / DCP
  • Režie: Bogna Kowalczyk
  • Scénář: Bogna Kowalczyk
  • Obsazení: Andrzej Szwan

Muži, kam se podíváš / All Man: The International Male Story

Muži, kam se podíváš
  • Spojené státy / 2022
  • 83 min / DCP
  • Režie: Bryan Darling, Jesse Finley Reed
  • Scénář: Peter Jones

Nelly a Nadine / Nelly & Nadine

Nelly a Nadine
  • Švédsko, Belgie, Norsko / 2022
  • 80 min / DCP
  • Režie: Magnus Gertten
  • Scénář: Magnus Gertten

Porno revoluce / ARDENTE·X·S

Porno revoluce
  • Švýcarsko / 2022
  • 97 min / DCP
  • Režie: Patrick Muroni
  • Scénář: Patrick Muroni, Emmanuelle Fournier-Lorentz
  • Obsazení: Mélanie Boss, Nora Smith, Mahalia Taje Giotto, Olivia Schenker, Julie Folly

Zuhuřiny dcery / Zuhurs Töchter

Zuhuřiny dcery
  • Německo / 2021
  • 89 min / DCP
  • Režie: Robin Humboldt, Laurentia Genske
  • Scénář: Laurentia Genske, Robin Humboldt
  • Obsazení: Lohan Zulfi, Kylie Zulfi

Retrospektiva

Můj růžový život / Ma vie en rose

Můj růžový život
  • Francie, Velká Británie, Belgie / 1997
  • 88 min / HD file
  • Režie: Alain Berliner
  • Scénář: Alain Berliner, Chris Vander Stappen
  • Obsazení: Georges Du Fresne, Michèle Laroque, Jean-Philippe Écoffey

Pavoučí lilie / Ci qing

Pavoučí lilie
  • Tchaj-wan / 2007
  • 98 min / DCP
  • Režie: Zero Chou
  • Scénář: Zero Chou
  • Obsazení: Isabella Leong, Rainie Yang

Pride

Pride
  • Velká Británie / 2014
  • 118 min / DCP
  • Režie: Matthew Warchus
  • Producenti*ky: David Livingstone
  • Scénář: Stephen Beresford
  • Obsazení: Bill Nighy, Imelda Staunton, Dominic West

Queer Kino uvádí

Lola / Lola vers la mer

Lola
  • Belgie / 2019
  • 94 min / DCP
  • Režie: Laurent Micheli
  • Producenti*ky: Benoît Roland
  • Scénář: Laurent Micheli
  • Obsazení: Mya Bollaers, Benoît Magimel, Sami Outalbali

Moneyboys

Moneyboys
  • Rakousko, Francie, Tchaj-wan, Belgie / 2021
  • 120 min / DCP
  • Režie: C.B. Yi
  • Producenti*ky: Guillaume de la Boulaye, Patrick Huang, Gabriele Kranzelbinder, André Logie
  • Scénář: C.B. Yi
  • Obsazení: Daphne Low, Kai Ko, Meihuizi Zeng

Nic ve zlým / Futur Drei

Nic ve zlým
  • Německo / 2020
  • 89 min / DCP,
  • Režie: Faraz Shariat
  • Producenti*ky: Faraz Shariat, Paulina Lorenz, Jost Hering
  • Scénář: Faraz Shariat, Paulina Lorenz
  • Obsazení: Benjamin Radjaipour, Eldin Jalali, Banafshe Hourmazdi

Rande na oko / Dating Amber

Rande na oko
  • Irsko / 2020
  • 92 min / DCP
  • Režie: David Freyne
  • Scénář: David Freyne
  • Obsazení: Fionn O‘Shea, Lola Pettigrew

Štěstí / Glück

Štěstí
  • Německo / 2021
  • 90 min / DCP
  • Režie: Henrika Kull
  • Producenti*ky: Martin Heisler, Burkhard Althoff
  • Scénář: Henrika Kull
  • Obsazení: Katharina Behrens, Adam Hoya, Nele Kayenberg, Jean-Luc Bubert

Queer mixér

Elefant / Słoń

Elefant
  • Polsko / 2022
  • 88 min / DCP
  • Režie: Kamil Krawczycki
  • Producenti*ky: Jakub Mróz
  • Scénář: Kamil Krawczycki
  • Obsazení: Jan Hrynkiewicz, Ewa Skibińska, Paweł Tomaszewski

Holčičí film / Tytöt tytöt tytöt

Holčičí film
  • Finsko / 2022
  • 100 min / DCP
  • Režie: Alli Haapasalo
  • Scénář: Daniela Hakulinen, Ilona Ahti
  • Obsazení: Aamu Milonoff, Linnea Leino, Eleonoora Kauhanen
FaLang translation system by Faboba