• 24. ročník queer filmového festivalu proběhne 2. až 9. listopadu v Praze a 10. až 17. listopadu v Brně.
  • Téma letošního ročníku Na rozcestí reprezentuje nejrůznější životní křižovatky, na kterých se ocitáme.
  • Premiéra nové znělky od režisérky a producentky Martiny Štrunc proběhne 14. října od 18:30 v Kině Petrohradská, zároveň bude spuštěn předprodej lístků.

Queer filmový festival Mezipatra, který již po 24. nabídne výběr hraných filmů a dokumentů o LGBTQ+ komunitě, se letos ocitne Na rozcestí. Naše každodenní životy jsou protkané různými rozhodnutími. Mohou být malá typu, co si ráno vezmeme na sebe, nebo jestli půjdeme do kina, či na party. Některé křižovatky nám ale zahýbají s životem mnohem zásadněji, o čemž se divačky a diváci budou moci přesvědčit během 24. ročníku Mezipater.

„Hrdinové a hrdinky letošních filmů řeší zapeklité otázky, které mohou být povědomé mnohým z nás… Stojí za to pokračovat ve vztahu, který se už vyčerpal? Jak pomoci rodičům k přijetí identity vlastního dítěte? Některá rozhodnutí ale hrají roli i mimo stříbrné plátno. Každé naše chování je volba, kterou ovlivňujeme i směřování celé společnosti. Přejeme vám mnoho sil, abyste si zvládli zvolit správný směr – při výběru z letošního programu i na životních rozcestích,“ řekla k tématu vedoucí programu festivalu Kristýna Genttnerová.

V duchu tématu se nese i nová znělka festivalu. Její autorkou je producentka a režisérka Martina Štrunc. Hudbu k ní složila Vladivojna La Chia. Podle režisérky je téma Na rozcestí univerzálně srozumitelné: „Zvolila jsem cestu obecného principu, kdy v mezilidských vztazích se neustále ocitáme na rozcestí nezávisle na naší genderové identitě nebo jestli randíme se stejným, nebo odlišným pohlavím, než k jakému se cítíme náležet,” vysvětluje.

Premiéra znělky proběhne v sobotu 14. října v Kině Petrohradská v pražských Vršovicích. Vstup na ni je zdarma. Součástí akce bude i představení filmového a doprovodného programu letošního festivalu včetně spuštění prodeje lístků. Až do 21. října jsou navíc v prodeji online nebo na pokladnách kin Světozor, Lucerna, Kino 35 a Edison FilmHub zvýhodněné festivalové permanentky za 750 Kč pro vstup na sedm projekcí za cenu pěti

Více informací na: www.mezipatra.cz.

Praha 2. - 9. 11. 2023
Kino Světozor, Lucerna, Kino 35, Edison FilmHub
Brno 10. - 17. 11. 2023
Kino Art, Kino Lucerna

FaLang translation system by Faboba