Sekce krátkých filmů letos představí 31 snímků ze 17 zemí. Šest tematicých bloků představí vztahové komedie, dramata, ale i erotické fantazie. Sekce, kterou hodnotí mezinárodní studentská porota, se každoročně těší velké divácké oblibě. 

Zatímco lesbický blok Žena mých snů ukáže, jak opojné, ale i náročné osudové lásky mohou být, gay blok Beze studu zdůrazní, že je důležité nepolevovat a bojovat za své city. Be Yourself! blok obdobně ilustruje, jak podstatné je jít si za svými sny a nevzdávat se, i když nám okolí radí opak. 
Allergies

Hrdiny filmů zařazených do bloku Křižovatky osudu pak čekají okamžiky a setkání, která nezvratně ovlivní jejich budoucnost. Co jste chtěli vědět o rodičovství, ale báli jste se zeptat nás naopak zavede do prostředí rozmanitých rodin, které jsou sice z různých koutů světa, řeší ale obdobné problémy. Krok do neznáma v neposlední řadě představí selekci nápaditých snímků s trans tematikou.
Pre Drink

Jedinečnou příležitostí, kde zhlédnout nejlepší krátké filmy Mezipater z let 2016 a 2017, je i web České televize. Zde najdete snímky mapující jak evropskou, latinskoamerickou, kanadskou, tak i asijskou queer tvorbu. 

FaLang translation system by Faboba