Mezipatra nejsou jen o filmech. Každý rok se na festivalových místech můžete potkávat s významnými hosty z řad tvůrců a odborníků, kteří za námi jezdí i ze zahraničí. Kteří to jsou?


Jedním z hlavních mezinárodních hostů bude režisér a scenárista Steve McLean. Ten zde představí svůj snímek Pohledy z Londýna o přitažlivém světě mužských escortů, kteří ze svých těl vytvářejí živé obrazy starých malířských mistrů. 

SteveMcLean orez

Dalším hostem v rámci hrané sekce bude polská režisérka Olga Chajdas se svým debutem Nina. Ten vypráví příběh učitelky francouzštiny, která se při hledání náhradní matky zamiluje do krásné Magdy.

Snímek Jsme zvířaty představí autor autobiografické románové předlohy Justin Torres. Poetický snímek o uvědomování si odlišné sexuality během dětství byl uveden na letošním festivalu Sundance, kde získal cenu NEXT Innovator.


V rámci doprovodného programu dorazí do Prahy Birgit Bosold, vůbec první žena, která stála v čele berlínského Schwules Museum (Queer muzeum). Pod jejím vedením vznikla úspěšná výstava Homosexualität_en. Bosold se zúčastní diskuze Queer dějiny ve věku populismu v komunitní kavárně Patra.

Jako headlineři největší party festivalu Fata Morgana v Ankali vystoupí němečtí DJs Acado (dříve Techno Frühstück). Acado získali svou slávu ve vyhlášených berlínských klubech jako Sisyphos nebo Ritter Butzke a dnes hrají po celém světě. Jako další roztančí vršovický klub kosovská DJka a aktivistka ODA.
TRIGGER Zvuk hudba a hlasy queer komunity orez

Svou návštěvou festival poctí i docent Ramzi Fawaz z americké University of Wisconsin-Madison. Fawaz si pro vás připravil přednášku na téma Brána do vortexu: Avantgardní sci-fi a lesbický feminismus. Akce se koná v úterý 13. listopadu v malém sále kina Světozor.


V hlavní porotě usedne Stuart Richards, autor knihy „Popcorn a politika: Důležitost queer filmových festivalů a filmový kritik” a do studentské poroty přijala pozvání chorvatská studentka scenáristiky na FAMU Dora Šustić.

FaLang translation system by Faboba