• I letos představí queer filmový festival Mezipatra bohatý doprovodný program.
  • Jeho součástí budou zajímavé diskuze a přednášky na aktuální témata z LGBTQ+ komunity.
  • Pro návštěvnice a návštěvníky jsou připraveny také večírky. Ten největší z nich, Fata Morgana s DJs Acado a DJkou ODA, se koná 10. listopadu v klubu Ankali.

I 19. ročník queer filmového festivalu Mezipatra přinese bohatý doprovodný program. Kromě diskuzí a přednášek budou jeho součástí také vernisáže nebo oblíbené večírky.

„Osobně se nejvíce těším na burlesku a drag show, která se koná 13. listopadu v komunitní kavárně Patra. Je to taková malá ochutnávka z podobných představení, která mohou lidé zhlédnout v jiných klubech,” prozradila koordinátorka doprovodného programu Sára Němečková. „Uniknout by jim neměl ani tradiční brunch s diskuzí. Je to ideální místo, kde se mohou v neformálním prostředí seznámit s členy týmu a hosty festivalu.”

Doprovodný program začne v Praze tematickou party Zvěřinec po zahajovacím filmu L'Animale, kde za djským pultem vystoupí Urxins nebo Step by Step. Největší večírek Mezipater Fata Morgana proběhne v sobotu 10. listopadu v industriálně laděném klubu Ankali. Headlinery budou berlínští DJs Acado (dříve Techno Frühstück) nebo kosovská DJka a aktivistka ODA. 13. listopadu na návštěvnice a návštěvníky čeká již zmíněná show Ouch on the Couch – DRAG TOUCH!, která do Vršovic přinese uvolněnou atmosféru New Yorku. Hvězdami večera budou burlesky a DRAG queens Angelina Angelic, Therese Rosier spolu s Chlorophyll von Needle, Hayley THE STRANGE nebo Gia Jones. Na rozlučce s pražskou částí festivalu, party Show Us Some Love v baru Lucerna, zahrají DJky Vermillion nebo Elskё.

Většina doprovodného programu se i letos koná v kavárně Patra. Vernisáž výstavy Connections představí od 5. listopadu fotografie a kalendáře kolektivu německých fotografů „We ♥ Butts”. 10. listopadu proběhne promítání krátkometrážního snímku See Me spolu s debatou se zástupkyněmi a zástupci LGBTQ+ mládeže pod názvem Vítejte v našem světě. Diskuze TRIGGER: Zvuk, hudba a hlasy queer komunity za účasti DJek ODA Haliti, Monster nebo Gayi se zaměří na diverzitu v oblasti zvukového umění. Moderuje Mary C, hudební publicistka a spoluzakladatelka Synth Library Prague. Po debatě čeká účastnice a účastníky lehká warm-up party před hlavní party festivalu. Možnost seznámit se s členem poroty a autorem knihy „The Queer Film Festival: Popcorn and Politics” Stuartem Richardsem budou mít zájemkyně a zájemci na již tradičním nedělním brunchi s diskuzí Popcorn a politika: Důležitost queer filmových festivalů. Queer dějinami ve věku populismu se bude 12. listopadu zabývat Birgit Bosold, první žena v představenstvu berlínskeho Schwules Museum. Netradičně, a to v malém sále kina Světozor, se odehraje přednáška Brána do vortexu: Avantgardní sci-fi a lesbický feminismus s docentem Ramzi Fawazem z univerzity Wisconsin-Madison o utopické vizi světa lesbických feministek.

I brněnská část festivalu začne velkolepým zahájením s moderátorkou a stand-up komičkou Adélou Elbel. Následovat bude Animal party s rytmy Martina Hrdiny a vizualizacemi Michala Pavlíka alias TYJSITY DJs. Hity osmdesátých let nabídne 17. listopadu Ultra 80’s party, která obsadí prosklené 3. patro Tržnice. O zábavu se postarají DJové Messer a Giovanni spolu s tanečnicemi Hoops Brno. Festival zakončí Closing party v nevšedním prostoru brněnské radnice s DJkou Ex-Ředitelkou.

Mezi další události doprovodného programu v Brně patří vernisáž Mimo realitu sester Motyčkových o vnímání LGBTQ+ komunity většinovou společností. Na ty, kteří se chtějí dozvědět něco o sociálních sítích čeká Instagram workshop nebo setkání s queer youtubery Youtubová platforma. Pro fanynky a fanoušky sportu bude připraven workshop akrojógy se studiem Joyful AcroYoga nebo událost Zahřejte se během vol. 3 s ultramaratonkyní Lindou. Fyzicky méně náročná bude Teplá procházka po queer místech Brna. Lásku svého života mohou účastnice a účastníci poznat na Speed datingu nebo při společném soutěžení ve Filmovém queer kvízu a pro ty odvážnější je určena přednáška BDSM v LGBT světě s riggerkou Ednou.

QFF Mezipatra 2018
Praha 8. – 15. 11.
Brno 16. – 23. 11.
ozvěny v regionech

Vizuál Mimo realitu 2018 – foto: Michaela Karásek Čejková, grafická úprava: Marius Corradini.

PRESS materiály a foto ke stažení
https://mezimedia.capsa.cz
heslo: queer-osvobozuje

PR kontakt
Leonora Nushi
+420 608 910 494
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

FaLang translation system by Faboba