Hlavní porota hodnotí soutěžní snímky a uděluje Cenu pro nejlepší celovečerní hraný film.

Šárka Gmiterková

Působí jako interní doktorandka Ústavu filmu a audiovizuální kultury FFMU v Brně. Věnuje se výzkumu filmových hvězd, hvězdných systémů a teorii herectví; dále se specializuje na problematiku filmového kostýmu, melodrama a genderovou teorii. Pravidelně přispívá do časopisu Cinepur, kulturního čtrnáctideníku A2 a odborného periodika Iluminace; v zahraničí publikovala v časopise Necsus, Journal of Celebrity Studies a v chystaném sborníku Popular Cinemas in Central Europe.

Gmiterkova

 

Bruce LaBruce

Mezinárodně uznávaný filmař, fotograf, spisovatel a umělec se základnou v Torontu. Doposud napsal a zrežíroval devět celovečeních filmů.  Jeho poslední film, Pierrot Lunaire, vyhrál cenu poroty Teddy Award na Berlinale 2014. Jako vizuálního umělce ho reprezentuje galerie Peres Projects z Berlína a uspořádal také mnoho výstav po celém světě. Zároveň  jako spisovatel i fotograf přispívá do celé řady mezinárodních časopisů, novin a webových publikací, včetně magazínu Vice, britského The Guardian a mnoha dalších.

 Bruce LaBruce

 

Karel Och

Karel Och, zběhlý student práv, absolvoval katedru filmových studií na FF UK v roce 2003. Pro MFF Karlovy Vary pracuje od roku 2001. Začal jako člen výběrové komise a dramaturg zodpovědný za dokumentární filmy. Byl kurátorem poct věnovaných filmařům jako Sam Peckinpah, John Huston, Powell & Pressburger, Jean-Pierre Melville, Sam Fuller, Elio Petri nebo Otto Preminger. Od roku 2011 je uměleckým ředitelem MFF Karlovy Vary.

Och

 

FaLang translation system by Faboba