Studentská porota hodnotí krátkometrážní snímky přihlášené do soutěže a uděluje Cenu pro nejlepší krátký hraný film.


Elísabet Elma Guðrúnardóttir

Elísabet se věnovala filmu a genderu na Islandské univerzitě a na univerzitě Keele v Anglii. Po dokončení studií se přesídlila do Prahy a zapsala se na FAMU. Její první krátký dokument Queer Fish byl v roce 2015 vybrán na queer filmový festival Inakosti v Bratislavě. Elísabet se nevěnuje jen dokumentu, ale také fikci. Zároveň je členkou neziskové organizace Girls Rock! Iceland, která se soustředí na podporu dívek, trans chlapců, genderqueer a intersex mládeže skrz hudbu.

Elisabet Elma Guruunardoottir


Bernd Seliger

Mnichovský rodák Bernd vystudoval v Bruselu komiksovou ilustraci a po dokončení studií se rozhodl v Belgii zůstat. Jeho kariéra zahrnuje zkušenosti ilustrátora na volné noze, umělce, grafického a webového designéra a uměleckého ředitele. V roce 2010 založil vlastní společnost, s klienty jako Levi Strauss&Co., Biotherm či Dockers, ale také hudebníky a umělci z rozličných oblastí. Od září 2017 studuje dokument na Prague Film School.

Bernd Seliger


Adéla Šmerdová

Adéla je studentkou Katedry filmových studií na FF UK a mimo jiné i vystudovanou sociální pracovnicí. Posledních pár měsíců se věnuje hlavně svému syn u Benediktovi. V audiovizuálním světě dává přednost seriálové tvorbě před filmovou, ačkoli nedá dopustit na snímky ze Skandinávie či Hollywoodu. Spolupracuje s Národním filmovým archivem a je součástí PR týmu festivalu Zlatý voči a filmového semináře Film Sokolov.

Adéla Šmerdová

FaLang translation system by Faboba