Hlavní porota hodnotí soutěžní snímky a uděluje Cenu pro nejlepší celovečerní hraný film.


Hana Kulhánková

Hana Kulhánková působila do srpna 2017 jako ředitelka festivalu Jeden svět. Nově je součástí týmu Impact Academy, transformačně vzdělávacího programu pro neziskové organizace, které chtějí zlepšovat svůj dopad na společnost. Jako dramaturgyně se podílela na různých filmových festivalech (Mezipatra, Febiofest) a pracovala jako externí redaktorka pořadu LeGaTo pro ČT. Pednášela historii amerického avantgardního filmu, gender a queer studií, je aktivní ochránkyní LGBTQ+ práv.

Hana Kulhánková


Berwyn Rowlands

Berwyn Rowlands se začal na poli LGBTQ+ filmů pohybovat roku 1989. V roce 2006 založil Iris Prize – největší světovou soutěž krátkých filmů s LGBTQ+ tématikou, která se každoročně koná v Cardiffu v rámci šestidenního festivalu. Jubilejní desátý ročník přehlídky, která byl časopisem Movie Maker označena za jeden z 50 nejlepších filmových festivalů na světě, se konal letos v říjnu. Rowlands byl v minulosti členem porot na festivalech Inside Out, Outfest a TLVFest.

Berwyn Rowlands


Zuzana Štefková 

Zuzana Štefková je kurátorka, kritička a historička umění. Působí na Ústavu pro dějiny umění UK a na VŠUP v Praze. Zabývá se politickými, genderovými a menšinovými otázkami v umění. Její publikační činnost zahrnuje mezi jinými knihu Svědectví: Ženským hlasem nebo text Naked Babes, Macho Feminists, and Queer Eyes. S festivalem Mezipatra spolupracovala na výstavách Other Kind of Blue a Hammer!. Je spolu-kurátorkou galerie Artwall.

Zuzana Štefková

FaLang translation system by Faboba