Moneyboys, mezinárodně úspěšné drama uvedené v premiéře na MFF v Cannes a jeden z největších diváckých hitů Mezipater, míří do českých kin. Do distribuce ho uvedeme premiérou v kině Lucerna v pátek 29. 9. 2022 od 20:30. Příběh odehrávající se v současné Číně vypráví vypráví o mladém Feiovi, který se živí jako sexuální pracovník. Napínavý a intimní snímek čínsko-rakouského režiséra C. B. Yi vyniká překrásnou kamerou a upozorňuje na řadu problémů nejen čínské společnosti.

Fei patří mezi moneyboys – tak se v Číně nazývají sexuální pracovníci pro bohaté muže. Nelegální a rizikové povolání zajišťuje pohodlný život nejen jemu, ale i jeho příbuzným žijícím na odlehlém venkově. Když při rodinném setkání vyjde najevo, že Feiovi blízcí jeho sexualitu a profesi nikdy nepřijmou, vrací se zlomený Fei zpět do města. Podaří se mu vyrovnat s minulostí, aniž by zranil všechny kolem sebe? Čínsko-rakouský režisér C. B. Yi se ve svém celovečerním debutu zamýšlí nad řadou výsostně aktuálních témat. Je největší hodnotou přijetí rodiny nebo vlastní štěstí? Zachování vlastní tváře, nebo ekonomický úspěch? Zajímavý je i politický kontext snímku – kvůli tematizování homosexuality se musela jeho výroba přesunout na Taiwan, jehož lokace ve filmu vypodobnily jak čínský venkov, tak tepající velkoměsto. 

VSTUPENKY NA PREMIÉRU 29. 9. 2022

Režisér, scenárista a producent C.B. Yi má čínské kořeny, ale od svých studií žije ve Vídni, kde se na jeho filmovém vzdělání podílel mimo jiné Michael Haneke. Film Moneyboys je jeho celovečerní debut, na kterém pracoval téměř 8 let a natáčel se na Tchaj-wanu. Premiéru měl v Cannes v rámci prestižní soutěže mladých talentů Un Certain Regard.

moneyboys_dalsi_foto.jpeg

Údaje o filmu

Rakousko / Francie / Taiwan / Belgie / 2021
Původní název: Moneyboys
Režie: C.B. Yi
Scénář: C.B. Yi
Kamera: Jean-Louis Vialard (A.F.C.)
Hudba: Yun Xie-Loussignian
Hrají: Kai Ko, Chloe Maayan, Yufun Bai, JC Lin
Doporučená přístupnost: 15+
Žánr: Drama, romantický
Délka filmu: 120 minut
Typy kopií: DCP2D, mp4
Jazyk: Mandarínština
Titulky: České

Jak objednat

V Disfilmu, případně e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Distribuční číslo: QR19009.

Moneyboys plakát 1

FaLang translation system by Faboba