Zveme vás na slavnostní premiéru prvního filmu uvedeného v distribuci Queer Kino, která proběhne 18. července 2019 od 18:30 v kině Lucerna. Uvidíte oceňované francouzské drama Zatoulaný (Sauvage), které si získalo diváky po celém světě. Kupte si vstupenku na projekci už dnes!


Zajděte na Zatoulaného do vašeho kina

>> PROMÍTACÍ ČASY FILMU


Oceňovaný film o intimitě a absolutní svobodě

Celovečerní debut francouzského režiséra Camilla Vidal-Naqueta Zatoulaný (Sauvage) byl poprvé uveden v rámci Týdne kritiky na 70. ročníku filmového festivalu v Cannes v roce 2018 a od té doby byl zařazen do programu třicítky festivalů po celém světě. Relevanci a kvalitu snímku dokazuje skutečnosti, že byl promítán nikoli pouze v rámci festivalů, které se specializují na LGBTQ+ kinematografii, ale také na akcích, které si kladou za cíl představit výrazné snímky ze zahraničí (např. Jerusalem FF).

Zatoulaný cover

Muži jsou pro Léa zaměnitelní stejně jako dny, jimiž se protlouká. Jeho minulost je nám neznámá, budoucnost nejasná. Jediným opěrným bodem je pro dvaadvacetiletého mladíka přítomnost, a ta není dvakrát růžová – prodává se na ulici, nemá, kde by složil hlavu, a únik mu dokážou poskytnout jen drogy. Na rozdíl od ostatních prostitutů navíc nechodí s klienty, aby si vydělal peníze, nýbrž aby si na pár okamžiků užil blízkost a teplo těl, která má uspokojit. Jako by ale do světa neosobních setkání, násilí a konkurence nepatřil. Potřebu lásky totiž v momentě, kdy již všechny zábrany padly, nejde lehce uspokojit.

Syrový debut Camilla Vidal-Naqueta je sondou do prostředí absolutní svobody i příběhem jedince, který k životu přistupuje pasivně, ale žádá si od něj něžnou pozornost. Vyzývavě tělesné drama mělo premiéru v Týdnu kritiky v Cannes a přináší nezkrášlený pohled do zákoutí, která nám jsou v běžném životě skrytá. Film je přístupný od 18 let.


Francie / 2018
99 min / DCP
francouzština
Titulky: české
Režie: Camille Vidal-Naquet
Scénář: Camille Vidal-Naquet
Obsazení: Félix Maritaud, Eric Bernard, Nicolas Dibla, Phillipe Ohrel

FaLang translation system by Faboba