Queer filmový festival Mezipatra uvádí program Identita ve městě, který proběhne v rámci Prague Pride od 6. do 11. srpna. Navštivte večerní promítání skvělých filmů a zúčastněte se zajímavých diskuzí v Kasárnách Karlín. Pozor, letos začínáme už v neděli!

Hořkosladký dokumentární film Boylesque o hledání lásky na sklonku života je inspirativním portrétem charismatického Andrzeje, který coby polská drag queen Lulla La Polaca baví publikum i ve svých 82 letech a snaží se udržet tempo s třicátníky, kterými se obklopuje.

Distribuční premiéra proběhne 7. června 2023 od 19:00 v pražském kině Edison Filmhub za účasti režisérky Bogni Kowalczyk

Bogna Kowalczyk je režisérka, animátorka, absolventka světoznámé Filmové školy v Lodži (obor režie animace) a Polsko-japonské akademie informačních technologií (obor umění nových médií). Bogna v současné době pracuje jako kreativní umělecká ředitelka, animátorka a režisérka ve společnosti Warsaw Production. Její práce často kombinuje tradiční techniky s moderním přístupem. Od roku 2009 podpořila desítky krátkých filmů a hudebních videoklipů jako animátorka, expertka na CGI, dramaturgyně a asistentka režie.

Černá komedie Slušný občan skrz příběh dobře zajištěného gay páru originálním způsobem vypráví o tématech gentrifikace, privilegií a společenské odpovědnosti. Snímek talentovaného izraelského režiséra Idana Haguela odpremiéroval na festivalu Berlinale, zahájil 23. ročník festivalu Mezipatra a nyní na něj můžete zajít do českých kin. Kdy a kde probíhají plánované projekce?

Ve čtvrtek 2. března od 18:00 se v kině Lucerna uskuteční premiéra izraelské černé komedie Slušný občan. Hostem premiéry bude režisér filmu Idan Haguel, po promítání se diváci mohou těšit na debatu, ve které bude prostor i pro dotazy z publika. Zahajovací film 23. ročníku Mezipater skrz příběh dobře zajištěného gay páru, který si koupí byt v rozvíjející se čtvrti Tel Avivu, originálním způsobem vypráví o tématech gentrifikace, privilegií a společenské odpovědnosti.

Vstupenky na slavnostní premiéru kupujte zde.

gallery img

Režisér filmu Idan Haguel sám několik let žil přímo v bytě, ve kterém se film natáčel, a do hlavní postavy filmu Bena otiskl své vlastní zkušenosti. Výsledkem je autentický, zábavný a temně satirický snímek, který si nebere servítky. Nenechte si jej ujít a vyražte do kina! 

Černá komedie Slušný občan skrz příběh dobře zajištěného gay páru originálním způsobem vypráví o tématech gentrifikace, privilegií a společenské odpovědnosti. Snímek talentovaného izraelského režiséra Idana Haguela odpremiéroval na festivalu Berlinale, zahájil 23. ročník festivalu Mezipatra a nyní míří do českých kin.

Romantické drama Slon, které zahraniční kritici označují za „polskou odpověď na filmy Zkrocená hora a Dej mi své jméno", vstupuje do českých kin. Výjimečný debut režiséra Kamila Krawczyckého se stal hitem loňských Mezipater a nadchnul festivalová publika po celém světě. Kam na snímek můžete vyrazit? 

Po úspěšném uvedení na Festivalu v Gdyni míří do české distribuce jeden z nejúspěšnějších polských filmů posledních let. Snímek Strachy v nás (Wszystkie nasze strachy) je natočený podle skutečného příběhu gay umělce a aktivisty Daniela Rycharského. Emotivní drama z prostředí katolického venkova vyniká strhujícím výkonem Dawida Ogrodnika v hlavní roli a vysokou mírou autenticity. 

Premiéra proběhne 23. 11. od 19:00 v Praze v kině Petrohradská.

18. listopadu byla na závěrečném ceremoniálu v Brně vyhlášena divácká cena. Letos ji získala rakouská armádní lovestory Eismayer. Kdo neviděl, může film zhlédnout za rok na 24. ročníku festivalu Mezipatra.

Již v pátek 18. 11. oznámíme diváckou cenu na slavnostním zakončení 23. ročníku Mezipater, po kterém následuje nezapomenutelná Queer Party. Do té doby máte šanci stihnout řadu projekcí a přispět svým hlasem o vítězi! 

Pokud vás mrzí, že jsou pražská Mezipatra u konce, nezoufejte, ještě nekončíme! Brněnská část festivalu bude probíhat až do 18. listopadu. Pokud si nemůžete vybrat, na jaké filmy zajít, naši dramaturgové Matúš Slamka a Viktor Licek se podělili o to, co je zaujalo nejvíce. 

FaLang translation system by Faboba