Kanadská ikona queer filmografie Bruce LaBruce není na Mezipatrech nováčkem. Před čtyřmi lety dokonce seděl v Hlavní porotě. Letos festival představil jeho novinku Svatý Narcis. Klíčovými motivy celovečerního filmu, jenž měl premiéru v létě na festivalu v Benátkách, jsou narcismus a twincest – incest mezi dvojčaty.

Nejvíc hot filmem letošních Mezipater byl bezesporu erotický Hic od debutujícího brazilského režiséra Daniela Nolasca. Vypráví příběh Sandra, jehož pomalu plynoucí život zaměstnance továrny naruší příchod Ricarda a s ním i neobyčejně žhavých představ. Fantazie se ve filmu mísí s realitou a je stále těžší rozeznat jejich hranice.

Máme pro vás předčasný vánoční dárek! Snímky 21. ročníku Mezipater můžete (až na pár výjimek) sledovat online až do 5. ledna na Aerovod.cz. Máme radost, že se nám podařilo domluvit prodloužení dostupnosti filmů, a tak o ně nepřijdete ani po skončení festivalu.

V pátek 20. 11. v našem studiu uvidíte reprízy debat z minulého týdne. Podívat se můžete na Q&A k filmu Make up s režisérkou Claire Oakley od 18:00. Od 18:30 následuje debata s Czeslawem WalkemPrague Pride a od 19:00 si můžete připomenout natáčení epizody populárního podcastu Vyhonit ďábla o fenoménu OnlyFans. Záznamy jsou k dispozici i na našem YouTube kanálu.

Pojďte se dozvědět, jaké filmy vyhrály letošní Mezipatra! V sobotu 21. 11. 2020 proběhne od 19:00 slavnostní zakončení přes platformu Moje kino LIVE, kde oznámíme vítěze všech tří soutěží (celovečerní filmy, krátký film a divácká cena). Moderují oblíbené Buchty Radia Wave. Po ceremoninálu následuje promítání filmu Pacient nula a nebude chybět ani zakončovací online party s DJs NCOL, Still Sparkling a Hnát. Kupte si vstupenky zde, platí na všechny tři části programu. 

Dnes si nezapínejte Netflix, protože sledujete filmy z Mezipater. Ale v 18:00 se k Netflixu přiblížit můžete, neboť o něm bude řeč v debatě Netflix & Queer. Čím změnil seriál Pose zobrazování trans postav? Jak ovlivňují animované seriály typu She-ra vnímání queer hrdinů u dětí? Jaké jsou otázky a praktiky zobrazování menšin ve filmové a seriálové tvorbě západní a východní Evropy? To vše a ještě víc se dozvíte v panelové diskusi s filmovými teoretičkami Šárkou Gmiterkovou, Evou Chlumskou, Janou Glocarovou a režisérem Martinem Veličem.

Ve studiu Mezipatra LIVE se můžete od 18:00 znovu podívat na rozhovor s režisérem sexem nabitého dramatu Hic. Následovat bude záznam diskuze s Viktorem Heumanem ze spolku Trans*parent, na kterou v 19:00 naváže repríza diskuze Nejsem homofob, ale... o menšinovém stresu a jeho dopadech na psychické a fyzické zdraví. Všechny záznamy najdete také na našem YouTube.

Pokud jste nestihli rozhovor s německou režisérkou Leonie Krippendorff můžete se na něj podívat od 18:00 v našem studiu Mezipatra LIVE. Leonie Krippendorff na Mezipatrech uvedla svůj film Léto v Kreuzbergu o hledání sebe sama v sluncem rozpáleném Berlíně. Od 18:30 na záznam navazuje diskuze s Alešem Rumpelem a Marcelou Macháčkovou o našem projektu Mezipatra na školách. Revoluci, ale tu sexuální, můžete oslavit od 19:00 v repríze diskuze Štěstí přeje připraveným o léku PrEP, který úspěšně brání přenosu HIV. Podívat se můžete samozřejmě už nyní.

Udělejte si doma pondělí krátkých filmů! Pustit si můžete třeba blok To přebolí o tom, že ani domov nemusí být bezpečné místo, nebo Utržený ze řetězu s hrdinkami a hrdiny, kteří se vzepřou diktátu společnosti. Ujít byste si neměli nechat ani snímek Queering the Script. Co si o Xeně jako lesbické ikoně myslí její představitelka Lucy Lawless? Dokument s humorem i zapálenou kritičností připomíná zásadní popkulturní díla. A naší srdcovkou zůstává také film Matthias a Maxime, který jsme zakoupili i do naší distribuce.

Nedělní Mezipatra LIVE začínají od 18:00 rozhovory známých osobností o jejich coming outu. Jak reagovala rodina a přátelé režisérky Kateřiny Turečkové, youtubera Lukefrye nebo režiséra Petera Bebjaka? To se dozvíte na diskuzi Proč (ne)mlčíme, kterou vás provede novinář Filip Titlbach.

FaLang translation system by Faboba