Intenzita, péče a empatie, pochybení, nebo temnota uvnitř nás, to jsou témata třiceti devíti krátkých filmů od tvůrců a tvůrkyň z celého světa. Přesvědčivě postavili své vlastní filmové vesmíry a zachovali v nich diverzitu, která je v současném světě tak důležitá. V naší soutěži sice bojují proti sobě, ale ve skutečnosti kopou za stejný tým. Letos navíc vedle tradičních tematických bloků představíme i blok animovaných snímků. 


Protagonisté gay bloku Intenzita milostného pole se rozhodli intenzivně vytěžit potěšení z nového seznámení a svědčí o rozmanitých projevech lásky. S tou jsou však spojené i omyly a přešlapy, o kterých ví své hrdinky lesbického bloku A žily spolu šťastně až... Blok Rodina je od slovesa naslouchat si vás získá vyzrálým nadhledem, bez kterého se téma rodiny neobejde. O tom, že pečovat o druhé je důležité také mezi kamarády, se dozvíte v bloku Spiklenci. Autoři angažovaného bloku Kdy jindy, když ne teď vědí, že film je nástroj a nebojí se ho použít. Rozhodli se dodat světu kuráž a bojovat za své přesvědčení uvnitř nepřátelských prostředí. O stinných stránkách života a naší psychiky se dozvíte v potemnělé kompilaci Ohrožené druhy.

Kraťasy nová

Nadějí a hravou divokostí vládne nový animovaný blok O čem sním jáMédium animace není to jediné, co snímky spojuje. Vymodelovat nebo nakreslit okamžiky, které nám z nějakého důvodu utkvěly v paměti, je také skvělým terapeutickým nástrojem. Tvůrci svými díly doslova uvádí věci do pohybu a znovu přehrávají své nejdivočejší fantazie. Ale nenechte se zmýlit, za opojnoností přitažlivých animátorských efektů se ukrývají skutečná lidská vítězství a pády, které v hračkářství nekoupíte.

pupínek film

FaLang translation system by Faboba