Prague Pride bez letního kina je jako listopad bez Mezipater! Přijďte si zpestřit týden do Containallu na Malé Straně, kde pro vás festival Mezipatra vytvořil letní kino.

Ještě před podzimním 15. ročníkem zde uvidíte čtyři zbrusu nové queer filmy v české premiéře. Jen pasivně koukat ale nebudete. 

 

MEZIPATRA letní kino:

PONDĚLÍ 11. 8. 20:30
Můj svět je disco
(Ich fühl mich Disco, Německo, 2013, režie Axel Ranisch)
Německy s českými titulky, 98 minut

Disco 02

Florian se nechce učit jezdit na mopedu, ale radši by piáno. A svěřuje se mámě se strachem, že ho táta, trenér skoků do vody, nemá rád… A to bouřlivé dospívání jenom začíná - mezi návštěvami v nemocničním pokoji a bazénem někoho ztrácí a zároveň potkává… Flori musí najít rovnováhu mezi svými kouzelnými sny a realitou, kde si k němu nemotorně hledá cestu jeho táta. A dobrým duchem pro ně oba možná bude právě osmdesátkový disco kýčař, na jehož hity pařili s mámou ve Floriho klukovském pokojíčku. Magický realizmus se potkává s Ost-algií a humorem v letošním diváckém hitu queer festivalů.

 

ÚTERÝ 12. 8. 20:30
Šťastný konec?!
(Happy End?!, Německo, 2014, režie Petra Clever)
Německy s českými titulky, 86 minut

stastny 01

Možná si můžete naplánovat život, tak jako si to myslela Lucca. Jít na Harvard, stát se právničkou a být mazánkem svého bohatého otce. Nebo se taky můžete vloupat do podmořského akvária, povídat si s obří murénou a skončit za to na veřejně prospěšných pracech v hospicu. Zamilovat se tam do nebezpečně sexy rockerky Valerie, pomoci jí ukrást urnu z pohřebního ústavu a vydat se na road trip, který vás ujistí o tom, že v životě si nic plánovat prostě nemůžete – ani lásku, ani smrt.

 

STŘEDA 13. 8. 20:30 
Jak kluk potkal holku
(Boy Meets Girl, USA, 2014, režie Eric Schaeffer)
Anglicky s českými titulky, 95 minut

JakKluk 02

Ricky je holka, která hledá lásku, stejně, jako její vrstevníci. V provinčním městečku to ale jako transgender holka nemá nejjednodušší. Zatímco čeká na odpověď z newyorské školy pro návrháře, aby konečně mohla vypadnout pryč, zamotá se do vztahového spletence, kde figuruje nejlepší kamarád Robbie, i sladká a voňavá Francesca s republikánskou rodinou, včetně drsňáckého snoubence v armádě. Nádherně romantický a neotřele vtipný příběh o lásce a vztazích překračujících hranice společenských konvencí. O tom, že žít a milovat se má s odvahou. V hlavní roli hubaté Ricky září trans* herečka Michelle Hendley.

 

ČTVRTEK 14. 8. 20:30
Neznámý od jezera
(L'Inconnu du lac, Francie, 2013, režie Alain Guiraudie)
Francouzsky s českými titulky, 97 minut

neznamy01

Pláž s přilehlým lesíkem u krásného jezera za městem je rájem svého druhu pro homosexuální muže, kteří se chtějí kochat krásou těl ostatních - z povzdálí i zblízka. Mladík Franck přijíždí téměř každý den a brzy propadne vášnivé aféře s mužným Michelem. Jeho touha ale získává temné podtóny, když se na pláži objeví mrtvola Michelova bývalého partnera a do zapovězeného světa přicházi vetřelec v podobě vyšetřovatele, přesvědčeného, že jde o vraždu. Jeden z kritiky nejoceňovanějších filmů loňského roku získal po své premiéře na festivalu Cannes cenu za režii a také Queer Palm. Erotický thriller s černěhumornými momenty vyniká také naturalistickými scénami, kvůli nímž potenciální diváky upozorňujeme na explicitní zobrazení sexu a násilí, které film obsahuje.

FaLang translation system by Faboba