Mezipatra nabídnou v rámci Prague Pride také sérii tří diskuzí se zajímavými hosty. Ty se odehrají od úterý do čtvrtka před promítáním na Střeleckém ostrově. Diskuze budou reagovat na filmy z předchozího večera.

Úterý 11. 8. 19:00, Střelecký ostrov
Pohled na současné travesti v Čechách
Raději křepčíte se Screamers nebo si děláte selfie s Chi Chi Tornado? Na debatu o současné travesti přijďte, i když na tuhle otázku neznáte odpověď. Umělcům se přes paruky a líčení dostaneme až na kost.
Diskuse se zúčastní: režiséři Peter Serge Butko a Šimon Holý.


Středa 12. 8. 19:00, Střelecký ostrov
Mladý český pohled
Proč chtějí mladí čeští filmaři zpracovávat queer témata? Co je k nim táhne? A jsou pak menšinou nebo queer studentských děl vzniká hodně, jenom je nevidíme? Přijďte se zeptat mladých filmařů, kteří možná míří do hlavního programu Mezipater.
Diskutovat budou: kameraman a režisér Ondřej Hudeček s producentkou Kamilou Dohnalovou k filmu Furiant, dokumentaristka Natálie Císařovská k filmu Karel Lampa, student CAS-u Franz Milec k hudebnímu filmu Apoca_lips a zástupce filmu Čtvrté jaro.

Čtvrtek 13. 8. 19:00, Střelecký ostrov
GenderXfashion
V módě se už dlouho smývají hranice mezi tím, co je určené pro dámy a co pro pány. Unisex ovládá jak přehlídková mola, tak taneční parkety. Jaký je vůbec vztah genderu a módy? A kdy definitivně padnou konvence ohledně toho, co kdo „může“ nosit?
Hovořit bude: Peter Susan Sagat, univerzitní pedagog z oblasti marketingové a art komunikace. Dalšími hosty budou designérky Hana Frišonsová a Agáta Molčanová. Diskuzí provede novinářka Marie Barvínková.

FB event

FaLang translation system by Faboba