Že nejsou Mezipatra pouze o filmu, to není potřeba připomínat. Co letos přinese doprovodný program v brněnské části festivalu?

V pátek třináctého pro vás ve spřátelené kavárně Trojka uvedou patron brněnského offprogramu Jan Bodnár se souborem Hem’S svůj divadelní počin Sex, lži a telefon. Vytočte číslo, takhle to začíná – nejsem nic víc, než verbální vagína… Možná už tušíte, že v pátek na hluboké lidské příběhy nezbude prostor, ne tak však o den později na Speed Datingu. Kdy naposledy jste byli na rande s někým, koho ještě nemáte prostalkovaného a neznáte z Tinderu, Grinderu nebo Facebooku? Nalaďte se na správnou vlnu, dejte dotyčnému několik minut a třeba v sobotu od šesti v Trojce nakonec naleznete lásku na celý život.

Následuje neděle a s ní vyjížďka Po stopách našich bab a dědů, během které vás zájezdní autobus provede řadou roztodivných queer míst. K Brnu přičichnete z o poznání jiné perspektivy, tak s rezervováním vyhřáté sedačky staré karosy rozhodně neotálejte. Všechno teplé ale jednou musí skončit – a s tím také Mezipatra. Ještě před slavnostním zakončením byste však neměli minout Mezipatra Talks v úterý 17. listopadu. Na panelovou diskuzi na téma historie queer kinematografie s hosty z filmové branže přijaly pozvání Šárka Gmiterková, Jana Jedličková, Eva Chlumská a programová ředitelka festivalu Lucia Kajánková. Vaší pozornosti neuniknou LGBTQ charaktery v české i zahraniční televizní tvorbě, žánr queer melodramatu nebo úvod do teorie hvězd.

FaLang translation system by Faboba