Jako každý rok jsme v programu mysleli i na doprovodné akce. Letos s jednou novinkou - velká část z nich se totiž odehrává v naší nově otevřené kavárně Patra.


Už 4. listopadu se můžete těšit na diskuzi Ženy na hudební scéně s berlínskou queer legendou Enou Lind. Ta bude se svými českými kolegyněmi probírat marginalizaci žen v hudbě. Diskuze proběhne v angličtině a bude tlumočena i do znakového jazyka.

O den později se můžete od jedné zastavit do Pater na brunch, ve dvě hodiny pak začne diskuze Revoluce bude genderqueer se zástupci spolku Transparent o roli popkultury v genderqueer revoluci.

eny v hudbě oprava


Do doprovodného programu se po dlouhých osmi letech vrací i mladí tvůrci z FAMU. Potkat se s nimi můžete v pondělí 6. listopadu během diskuze Queer as FAMU II po projekci jejich krátkých filmů s queer tématikou.


Ve spolupráci s Alfredem ve dvoře uvádíme exkluzivní premiéru inscenace Kjell Theøry. Chicagský soubor ATOM-r v ní kombinuje texty matematického génia Alana Turinga a hru Guillauma Apollinaira Prsy Tierisovy. Insenaci uvidíte 7. listopadu ve Venuši ve Švehlovce. Lístky můžete výhodně zakoupit na GoOut.

Kjell Theory 1


V úterý 7. listopadu uslyšíte dalšího z našich zahraničních hostů, Alexandera Kondakova z Evropské univerzity v Petrohradě, a jeho přednášku Hledání slov o queer mediálním diskurzu v Rusku.


1. listopadu se zastavte na vernisáži výstavy #TheGalleryProject v horním patře kavárny Patra. Pokud ji nestihnete, můžete se na více než 90 prací 42 umělců soustředěných kolem on-line platformy Transnational Queer Underground přijít podívat ještě do 30. listopadu.

thegalleryproject

FaLang translation system by Faboba