Celovečerní film Coming Out německého režiséra Heinera Carowa, je oceněn cenou za nejlepší umělecký výkon. Tento snímek nás seznámí s životem začínajícího učitele, který se bezhlavě zamiluje do muže, kterého čirou náhodou střetne v gay baru. Jedná se o přelomový queer film, jež má velmi zajímavou produkční historii. Neboť právě tento film byl jediným filmem východoněmecké kinematografie, který otevřeně tematizuje homosexualitu. Snímek budete mít možnost vidět v kině Scala v pondělí od 18:00. Zajímavostí je, že film symbolicky premiéroval v den pádu Berlínské zdi.

Po této projekci budeme mít možnost shlédnout film Thelma, který se bude promítat od 20:30 opět ve Scale. Film o nejtemnějších lidských tužbách, rodinném prokletí a osudové lásce. Norský režisér Joachim Trier ve svém dramatu pojednává o dívce z nábožensky založené rodiny, která se bezmezně zamiluje do své spolužačky Anji. Vše není však tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Snímek byl uveden na festivalech v Torontu či Haugesundu.

A aby toho na pondělní večer nebylo málo, máme tu pro vás ještě něco z dokumentární sekce, kterou si rozhodně nesmíte nechat ujít. Od 20:30 se v ArtBaru: Druhý pád, bude promítat dokument Osekánek / Stumped, od americké režisérky Robin Berghaus. Je tomu již 6 let, kdy Will Lautzenheser prodělal velmi těžkou bakteriální infekci, kvůli které mu lékaři museli odebrat všechny čtyři končetiny. Nelehkého úkolu – zdokumentovat život tohoto muže a jeho boje s realitou – se ujala mladá a talentovaná režisérka Berghaus, která s tímto snímkem slavila úspěch i na několika mezinárodních festivalech.

FaLang translation system by Faboba