Dvě dívky a jedno parné léto. Přesně tak vypadá film Moje léto lásky / My Summer of Love režiséra Pawela Pawlikovskiho, který bude promítán od 18:00 v kině Scala. Tento celovečerní film vyobrazuje nejen charakterové protiklady dívek, ale poukazuje zároveň i na odlišné prostředí, ve kterém dívky žijí. Snímek byl oceněn cenou BAFTA za Výjimečný britský film.

Následovat bude jedna z nejdůležitějších filmových událostí roku, film Na konci světa / God's Own Country. Celovečerní debut britského režiséra Francise Lee, jenž do tohoto filmu přenesl část svého dětství stráveného na farmě v Yorkshire, byl oceněn cenou Sundance.

Kromě dvojice celovečerních filmů přijdou na řadu i filmové kraťasy. První sekce Ve jménu ideálů je promítána ve velkém sále ArtBaru: Druhý pád od 18:00. Z této sekce zmíníme například film Stalo se to včera / Era ieri, který nám představí třináctiletou dívku, jež se stala hlavou chlapeckého gangu, nebo snímek Hřiště / Migrash, poukazující na dva mladé teenagery, kteří nasprejovali své největší tajemství na zeď hřiště. Druhá sekce pod názvem Víc než tajemství proběhne už od 17:45 v malém sále. Zde se můžete těšit třeba na film Tranzice / Tranzicija, který vypráví o přeměně jedné dívky, nebo animovaný film Změna / לשם שינוי, založený na výpovědi trans muže, jež se pokouší obelstít vývoj svého biologického těla.

FaLang translation system by Faboba