Věděli jste, že jsme součástí Koalice za manželství? Spolu s organizacemi Amnesty International, Logos Česká republika, Prague Pride a PROUD stojíme za iniciativou Jsme fér, která usiluje o manželství pro všechny. A nejsme v tom sami! Podle posledního výzkumu veřejného mínění je skoro 70 % Čechů a Češek pro manželství gayů a leseb. My to víme a chceme to říct politikům a političkám. Pojďte do toho s námi!

DSC 0960 Michaela Stiblíková min

Foto: Michaela Stiblíková


Skutečné příběhy

  • Hana a Adéla vychovávají dceru, práva a povinnosti matky má ale jen jedna z nich.
  • David se stará o svého partnera v invalidním důchodu, ale nemá nárok na příspěvek na péči.
  • Bára se se svojí partnerkou rozešla. Její dceru, s níž několik let žila jako máma, nemůže vídat.
  • Petrovi zemřel partner, se kterým dvanáct let žil. Nemá nárok na vdovecký důchod.

Zdá se vám to absurdní? Nám také. Proto Jsme fér!


Manželství pro všechny

Všichni hrdinové z našich krátkých příběhů skutečně žijí a potýkají se s limity registrovaného partnerství. Manželství pro všechny by jejich problémy vyřešilo. A netýká se jen gayů a leseb, ale také jejich rodin, jejich babiček a dědečků, otců, matek, jejich dětí a jejich sourozenců, kteří nedostatečností zákona trpí. Zákon o manželství pro všechny má už přitom 26 zemí po celém světě. A v žádném státě, kde zákon přijali, nedošlo k nárůstu nežádoucích sociálních jevů.

Catherine Shiflett naše fotografka min

Foto: Catherine Shiflett


Váše podpisy pomáhají

22. července vláda vydala souhlasné stanovisko s návrhem zákona, který by umožnil uzavírat manželství gay a lesbickým párům! Teď už je to v rukou poslanců a poslankyň. A aby se jim lépe rozhodovalo, doručili jsme do Sněmovny petici za #manželstvíprovšechny s více jak 70 tisíci vašimi podpisy!
Děkujeme a radujte se s námi!

KT8A4774 min
Foto: Archiv Jsme fér

FaLang translation system by Faboba