Podmanivý film balancující mezi sci-fi a hororem s prvky magického realismu

Vítěz QFF Mezipatra, který nadchnul publika v kinech po celém světě. Magicko-realistický příběh brilantně balancující mezi žánry romance, fantasy a hororu. Snímek, ve kterém hvězda evropského filmu Adèle Exarchopoulos podává nejlepší výkon své kariéry. To vše je film francouzské režisérky Léy Mysius Pět ďáblů.

Malá Vicky žije v alpském městečku se svou milovanou maminkou Joanne. Když do Vickina domu přijede na návštěvu její tajemná teta Julia, začne Vicky pomocí svých nadpřirozených schopností rozkrývat dramatickou rodinnou minulost. A zjišťuje, že stačilo málo, a nemusela se vůbec narodit. Mysteriózní snímek o cestování v čase, dávných láskách a rodinných tajemstvích mistrně balancuje mezi žánry queer romance, fantasy a hororu a v životní roli představuje hvězdu evropského filmu Adèle Exarchopoulos.


Anotace filmu Pět ďáblů

Joannin život vypadá, jako by ho někdo nalinkoval. Spolu s milujícím manželem se stará o zvídavou dcerku Vicky a jedinou vzrušující položkou v její každodenní rutině je ponor do ledového jezera. Nečekaný rozruch ale vzbudí neohlášený příjezd Joanniny švagrové Julie. Mezi ženami vzniká hutné dusno, které vycítí i malá Vicky. Ta se pomocí svých nadpřirozených schopností vydá rozkrýt společnou minulost protagonistek. Znovuoživené vzpomínky ale naznačují, že se Vicky nemusela vůbec narodit.

Vtahující snímek balancující mezi žánry fantasy, romance a hororu s prvky magického realismu přijíždí z Cannes jakožto druhý celovečerní film francouzské režisérky Léy Mysius. Nezapomenutelný zážitek slibuje jak obsazení excelentní Adèle Exarchopoulos (známé ze snímku Život Adèle), tak dosud nejsilnější karaoke zpracování osmdesátkového hitu Bonnie Tyler.


O režisérce

Scenáristka a režisérka Léa Mysius má na svém kontě zatím například spolupráci na scénáři k černobílému generačnímu portrétu Paříž, 13. obvod (2021) Jacquese Audiarda nebo na titulech dalších významných francouzských filmařů jako Claire Denis nebo Arnaud Desplechin. Její celovečerní debut Ava (2017) vyprávějící o dívce, která se po svém vyrovnává s neodvratnou ztrátou zraku, byl uveden na festivalu v Cannes, kde také získal cenu Asociace autorů (SACD).


Údaje o filmu

Francie, 2022
Původní název: Les Cinq Diables
Režie: Léa Mysius
Scénář: Léa Mysius,Paul Guilhaume
Kamera: Paul Guilhaume
Hudba: Florencia Di Concilio
Hrají: Adèle Exarchopoulos,Daphne Patakia, Noée Abita,Patrick Bouchitey a další...
Žánr: Drama, Fantasy, Romantický
Délka filmu: 95 minut
Jazyk: Francouzština
Titulky: české, české+anglické
Přístupnost: 15+


Distribuce 

Film pro účely projekcí mohou kina objednávat ve společnosti Disfilm, případně e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Distribuční číslo: QR19014.

FaLang translation system by Faboba