Hlavní porota hodnotí soutěžní snímky a uděluje Cenu pro nejlepší celovečerní hraný film.


Skadi Loist

Skadi Loist pracuje v Ústavu pro výzkum médií na německé univerzitě v Rostocku a je spoluzakladatelkou Film Festival Research Network. Doktorát získala za práci o performativních aspektech LGBT/Q filmových festivalů a v dalších publikacích (jak akademicky, tak v tisku) se věnuje mediálním průmyslům a genderové teorii se zaměřením na filmové festivaly a queer kinematografii. Od roku 2002 spolupracuje s Mezinárodním Queer filmovým festivalem v Hamburku – jak v představenstvu, tak publikací knihy k jeho dvacátinám a organizací konference k 25. výročí. 

 

Petra Soukupová

Narozena 1982, vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Od roku 2011 působí jako dramaturgyně seriálu Ulice, scenáristicky se podílela na sitcomu Comeback (2008–2010). Dosud vydala čtyři úspěšné knihy pro dospělé (K moři, Zmizet, Marta v roce vetřelce a Pod sněhem) a jednu knihu pro děti (Bertík a čmuchadlo). Od roku 2009 pravidelně přispívá do tematických povídkových antologií nakladatelství Listen. Žije a pracuje v Praze. Knihy Petry Soukupové vyšly v překladech již ve čtyřech zemích, ve Slovinsku, Polsku, Itálii a Bulharsku, práva jsou prodána také do Chorvatska, Maďarska a Bosny.

 

Saša Michailidis

Hlas Saši Michailidise znají posluchači z pořadů Film o páté a Odvážné palce na pražském Radiu 1. Do alternativního rádia, které původně vysílalo z podzemí bývalého Stalinova pomníku na Letné, nastoupil jako filmový publicista v roce 1993. Od té doby na stejné stanici vystřídal pozice moderátora, DJe, zvukaře, programového ředitele i ředitele. Působil také jako editor a režisér filmových rubrik pořadu Paskvil (Česká televize), redaktor časopisu Cinema a jako producent, scénárista a režisér ceremoniálu Cen české filmové kritiky. Dnes kromě Radia 1 pracuje pro televizní stanici HBO a spolupracuje s MFF Karlovy Vary.

FaLang translation system by Faboba