Během letošního festivalu poprvé představíme industry program pod názvem Queering the Industry pro domácí i zahraniční profesionálky a profesionály z audiovizuálního průmyslu. Během prvního festivalového víkendu (9.–10. 11. 2019) proběhne řada diskuzí nad současnými problémy a výzvami, na které je možné narazit v rovině produkce, výroby nebo prosazení filmu do distribuce a nalezení vhodného publika.


Oba večery zakončí masterclass renomovaných tvůrců queer kinematografie. V sobotu promluví americký režisér Rhys Ernst o své nedávném díle Adam (2019), které bude uvedeno v hlavní filmové soutěži festivalu. Nedělní program završí americký producent Michael Raisler, jehož portfolio obsahuje snímky jako Plážoví flákači (Beach Rats) nebo Jsme zvířaty (We the Animals), se svým příspěvkem o prosazení artové queer kinematografie v konkurenci s komerční tvorbou.

Cílem nového industry programu je poskytnout výběr rozličných perspektiv na současný stav LGBTQ+ filmů a průmyslu a současně vytvořit prostor pro pravidelné setkávání filmových profesionálů a profesionálek. Věříme, že se vám bude líbit! Všechny akce proběhnou v naší komunitní kavárně Patra (Krymská 17, Praha 10) a budou otevřney i široké veřejnosti (bez nutnosti akreditace). 

Podrobný program sekce Queering the Industry najdete ve speciální brožuře.


SOBOTA 9. 11.

11:30 – Debata: Making Networks, Making Movies
Moderátorka: Skadi Loist (filmová a mediální teoretička, DE)
Hosté: Julie Žáčková (zakladatelka Girls in Film, producentka, CZ), Elizabeth Chase (producentka, USA), Jay Walker (režisérka, USA)

14:00 – Debata: Queer Cinema Today
Moderátor: Aleš Rumpel (emeritní ředitel QFF Mezipatra, CZ)
Hosté: Jakub Mróz (president distribuční společnosti Tongariro Releasing specializující se na LGBT filmy, PL), Tom Abell (distributor, Peccadillo Pictures, GB), Julio Corbacho (distributor FilmDoo, GB), Ana David (Berlinale Panorama, PT)

16:30 – Masterclass: Rhys Ernst: Mainsteraming Minorities


NEDĚLE 10. 11.

13:00 – Prezentace: Money, Action, Go

15:00 – Debata: Festivals for Freedom
Moderátor: Walter Nagy (IDF, East Silver Caravan festival, CZ)
Hosté: Bohdan Zhuk (Kyiv International Film Festival Molodist - LGBTQ Sunny Bunny, UKR), Ana Lok (DOTYK International Queer Festival Belarus, BY), Zita Hosszúová (Festival Inakosti, SK)

17:00 – Masterclass: Michael Raisler: How to Make Diversity Work

FaLang translation system by Faboba