Ve spolupráci s Be2Can uvádíme francouzský snímek 120 BPM. Již třetí letošní večer pod názvem Mezipatra Approved se koná 5. října ve Velkém sále kina Lucerna od 20:00 hodin.

Film režiséra Roberta Campilla vás zavede do devadesátých let. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí…

Film, který částečně vychází i z osobních zážitků režiséra a jeho spoluscenáristy Phillippa Mangeota, měl světovou premiéru letos v Cannes. Odvezl si odtud nejen Velkou cenu poroty, ale také Queer Palm a cenu Mezinárodní federace filmových kritiků FIPRESCI.

Před projekcí filmu je pro vás od 18:00 v kavárně kina Lucerna přichystána debata s odborníky o životě s HIV/AIDS v České republice. Jak se tu žije nemocným dnes v porovnání s dobou po revoluci? Jaká je situace organizací, které pracují s rizikovými skupinami a poskytují například anonymní testy?

Hosty diskuze budou vědecký pracovník, dramatik a dramaturg Tomáš Hájek, aktivista, terénní pracovník a preventista ČSAP Michael Jettmar a Kateřina Kolářová z Katedry genderových studií FHS. Diskuzi moderuje předseda spolku Mezipatra Aleš Rumpel a vstup na ni je zdarma!

Událost najdete i na Facebooku.

Tomáš Hájek - vědecký pracovník, dramatik a dramaturg
Michael Jettmar - aktivista, terénní pracovník a preventista ČSAP
Kateřina Kolářová - vyučující Katedry genderových studií FHS

FaLang translation system by Faboba