Nevíte, co s listopadovými večery? To jste tu správně. Zveřejnili jsme program 18. ročníku Mezipater, takže můžete vybírat z desítek filmů a doprovodných akcí. 

Na filmovém programu bude přes padesát celovečerních a krátkých filmů. Letos je pojí téma Sami za sebe, které zkoumá vzory a jejich absenci, hledání a projevy naší identity a konečně navazuje i na to, že Mezipatra letos vstupují do pomyslné dospělosti. Více o tématu si můžete přečíst zde.


Hlavní soutěž

Těšte se na tradiční soutěž celovečerních filmů, v rámci které uvedeme třeba dlouho očekávaný životopisný snímek Tom of Finland, americké nezávislé drama Plážoví flákači (Beach Rats), německé vztahové drama Cesta (Ein Weg) nebo norský mysteriózní thriller Thelma, který bude soutěžit o letošního Oscara.


Dokumenty

Dokumenty letos sledují fascinující hrdiny a hrdinky od klíčové osobnosti trans hnutí ve filmu Smrt a život Marshy P. Johnson (The Death and Life of Marsha P. Johnson) po syna pákistánských imigrantů v dokumentu Táta Abu (Abu) nebo stand-up komika, který přišel o všechny čtyři končetiny, ale nepřišel o životní lásku, ve filmu Osekánek (Stumped).


Retrospektiva

V oblíbené retro sekci se letos vrátíme do thatcherovské Velké Británie se stále svěží komedií Moje krásná prádelnička (My Beautiful Laundrette), ale i do NDR těsně před pádem Berlínské zdi díky dramatu Coming Out. Všechno pak zakončíme ve velkém stylu s klasikou Vše o mé matce (Todo sobre mi madre) od režiséra Pedra Almodóvara.


Podívejte se na kompletní program a vybírejte!


Vstupenky

Vstupenky na jednotlivé filmy jsou v předprodeji online i na pokladnách v pražských kinech Lucerna, Světozor, Kino 35  a Pilotů, v Brně pak v kině Scala. V brněnském ArtBaru Druhý Pád si vstupenky můžete koupit pouze na místě.

FaLang translation system by Faboba