Ani letošní Mezipatra vás neochudí o výběr nejlepších krátkých filmů. Letos jich bude 41 a dorazily k nám z Evropy, Kanady, Asie, Spojených států a Latinské Ameriky. Vidět je můžete v sedmi tematicky rozdílných blocích.V duchu letošního tématu Sami za sebe hrdinové a hrdinky bloku Víc než tajemství především sami sobě dokáží, že s životními překážkami se člověk zvládne vypořádat sám. I bloky Střet světů a Ve jménu ideálů ukazují, nakolik jsou odhodlaný boj a jednání v duchu našeho přesvědčení zcela nezbytné pro lepší život. Blok V očích druhých v této souvislosti naopak dobře ilustruje, jak různě může být vnímáno naše já.

Away from Me min

Vztahovou tématikou se zabývají zbývající tři bloky. Zatímco Umění dialogu zachycuje různé scénáře seznamování mezi muži, Chvíle s tebou představuje vztahy dívek a žen v jejich intenzitě i pomíjivosti. Zůstane to mezi námi nám zase ukáže hodnotu rodiny a vzájemné důvěry mezi nejbližšími.

Etage X min


Po osmi letech se do programu vrací i krátké filmy studentů FAMU. Blok Queer as FAMU II představí novou generaci českých tvůrců a tvůrkyň, a hlavně jejich pohled na současná queer témata. Na všechno, co vás zajímá, se jich pak můžete vyptat v navazující diskuzi.

As a rabbit

FaLang translation system by Faboba