Vítěz Divácké ceny 23. Mezipater, dojemná romance Ohňostroje, vstoupí 11. dubna do českých kin. Film odehrávající se v horkém létě roku 1982 na Sicílii rozmrazí srdce i toho nejcyničtějšího diváctva. Silný příběh o opravdové lásce, která vykvete i v drsném a hluboce konzervativním prostředí, je debutem talentovaného režiséra Giuseppe Fiorella. 

Slavnostní premiéra se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna od 19:00 v Edison Filmhub, vstupenky jsou k zakoupení zde

Láska tak čistá a nevinná, jako ji milujeme ze Srdcerváčů, rozkvétá v horkém létě roku 1982 i mezi dvěma mladými Italy. Situaci jim však komplikuje silně homofobní prostředí sicilského městečka. Sedmnáctiletý Gianni prošel nedobrovolným coming outem a potýká se s neustálými útoky, zatímco Nino žije svůj život v milující rodině v sladké nevědomosti o své sexualitě. Náhoda spojí jejich cesty a z kluků se stanou nerozluční přátelé. Brzy ovšem jejich vztah přeroste v čirou lásku a to jediné, po čem touží, je prožít svůj milostný příběh beze strachu. Sicilská společnost výbušná jako ohňostroj, se kterým obchoduje Ninův otec, jinakost neodpouští. Zvítězí nevinnost a cit nad konzervativností a tvrdostí, nebo vzplane a zůstane po ní jenom nahořklý, duhový dým? Film podle skutečných událostí, který rozmrazí srdce a přesvědčí, že pravá láska existuje.


O režisérovi:

Sicilan Giuseppe Fiorello je režisérem, hercem i scénáristou. V jedné z ústředních rolí se představil například v roce 2011 v italsko-francouzském filmu Terraferma, vidět jsme ho však mohli i v slavném snímku Talentovaný pan Ripley. Ohňostroje jsou jeho celovečerním režisérským debutem, podílel se také na jeho scenáři. 

04 Ohnostroje


Údaje o filmu:

Itálie, 2023
Původní název: Stranizza d'amuri
Režie: Giuseppe Fiorello
Scénář: Giuseppe Fiorello, Andrea Cedrola, Carlo Salsa, Josella Porto
Kamera: Ramiro Civita
Střih: Federica Forcesi 
Hrají: Gabriele Pizzurro, Samuele Segreto, Fabrizia Sacchi, Enrico Roccaforte a další…
Žánr: Drama
Délka filmu: 134 minut
Typy kopií: DCP2D, mp4
Jazyk: italština
Titulky: české, české + anglické
Přístupnost: 12+
Datum premiéry: 11. dubna 2024

FaLang translation system by Faboba