Hlavní porota hodnotí soutěžní snímky a uděluje Cenu pro nejlepší celovečerní hraný film.


Tereza Frodlová

Tereza Frodlová působí jako restaurátorka a kurátorka Národního filmového archivu. Vedle prezervace a restaurování historických filmových materiálů se věnuje vztahu kinematografie a filmové techniky. O dějinách filmové techniky přednáší na Katedře filmových studií FF UK, kde třetím rokem působí jako interní doktorandka, a publikuje v periodikách Cinepur, Iluminace, Revue Filmového přehledu či Kinovedčeskije zapiski.

Tereza Frodlova min


Veronika Lišková

Veronika Lišková je autorkou sedmi dokumentárních a experimentálních filmů. Její oceňovaný snímek Danielův svět (2014) byl uveden v sekci Panorama na festivalu Berlinale a mohli jste ho vidět i na Mezipatrech. V minulosti působila také jako šéfredaktorka časopisu Nový prostor, přispívala do filmových periodik a v letech 2012–2017 vedla v Institutu dokumentárního filmu renomovaný vzdělávací program Ex Oriente Film a East Doc Forum. V současnosti připravuje svůj hraný debut.

Veronika Liskova


Stuart Richards

Stuart Richards je autorem knihy Popcorn a politika: Důležitost queer filmových festivalů (Palgrave, 2016). Svůj doktorát ze studií kultury a obrazových médií dokončil na univerzitě v Melbourne a nyní pracuje jako výzkumný pracovník Výzkumného výboru Australského filmového institutu. Jeho bádání se soustředí na queer kinematografii, kulturu filmových festivalů a australský film a televizi. Věnuje se také filmové kritice a objevuje se i v podcastu Plato’s Cave.

Stuart Richards

FaLang translation system by Faboba