• Mezipatra spouští od 14. května fundraisingovou kampaň na HitHitu, která potrvá do konce června.

  • Jejím cílem bude vybrat částku 440 000 Kč na dostavbu komunitního centra v café-baru Patra.

  • Součástí odměn pro přispěvatele jsou i šperky od značky Zorya či kšandy návrháře Pavla Brejchy.

15. 5. 2018, Praha. Komunitní kavárna Patra je nejnovějším projektem organizace Mezipatra. Ta každý rok v listopadu pořádá queer filmový festival; kromě toho v rámci Prague Pride nabízí sérii diskuzí a projekcí a v průběhu celého roku pod hlavičkou Mezipatra Approved uvádí distribuční filmy s LGBT+ tematikou.

„Mezipatra nejsou jen o filmech, jsou také prostorem, kde se setkává, formuje a rozvíjí queer friendly komunita. Dva týdny v listopadu nám ale přijde málo. Proto jsme vytvořili Patra, základnu pro takový celoroční festival. Místo, kam můžete na drink i za zábavou a ponaučením. Místo, které není jen pro gaye nebo jen pro lesby, ale pro všechny queer friendly lidi,“ říká ředitel festivalu Pavel Bicek.

„V Patrech pořádáme projekce, výstavy, společenské eventy pro Koalici za manželství, probíhají u nás debaty Pod proudem, přednášky Společnosti pro queer paměť, pro Prague Pride hostíme přípravku pro budoucí rodiče, Trans*parent u nás pořádá podpůrné skupiny pro trans lidi a workshopy pro trans děti a jejich rodiče. Vše ale děláme v rozestavěném prostoru a s vypůjčeným zařízením, které musíme vrátit. Obracíme se proto na veřejnost, aby nám s projektem komunitního centra pomohla,“ vysvětluje Aleš Rumpel, manažer Pater.

Podporovatelům a podporovatelkám Mezipatra nabízejí celou řadu odměn. Dostavbu queer friendly centra můžou fanoušci a fanynky podpořit mimo jiné nákupem šperků z dílny slavného studia Zorya nebo doplňků návrháře Pavla Brejchy. Podpořit projekt může veřejnost na webové stránce www.hithit.com/patra. Fundraisingová kampaň začíná 14. května a trvá do konce června. Cílová částka činí 440 000 Kč.

Kontakt pro média:
Aleš Rumpel
M: 775 616 055
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

FaLang translation system by Faboba