Kanadské drama o hledání skutečných emocí

Matthias a Maxime jsou nerozluční kamarádi už od dětství . Když jsou ale během natáčení studentského filmu vyzváni, aby se políbili před kamerou, vše se náhle promění. Zdánlivě nenarušitelné pouto je znejistěno pochybnostmi, jaké city k sobě opravdu chovají.


Pusťte si film online

➤ Matthias a Maxime na Aerovodu
➤ Matthias a Maxime na O2 TV

Úvodní fotka sekce Queer Kino uvádí


Miláček Cannes

Snímek byl letos ve světové premiéře uveden v hlavní soutěži v Cannes po boku takových jmen jako jsou Pedro Almodóvar, Terrence Malick, Ken Loach či Jim Jarmusch. Důležitá zahraniční periodika (Screen, Variety, Hollywood Reporter, The Guardian) přitom na snímku kladně hodnotí soudržnost autorského stylu i upřímnost, s jakou režisér zaznamenává existenciální pozastavení, které člověk v momentě, kdy mu je třicet, prožívá. Nutno podotknout, že se jedná už o šestý Dolanův film, který byl na festivalu v Cannes uveden, a tento vývoj jen stvrzuje renomé mladého auteura.

Cannes

(Foto: Mathilde Petit / FDC)


Silné pouto Dolana a Mezipater

Mezipatra Dolanovu tvorbu sledují od počátku a kromě dvou titulů zatím festival uvedl celou jeho filmografii. V momentě založení vlastní distribuční značky je tedy zcela přirozené zařadit do distribuční nabídky jeho nejnovější titul a nabídnout ho širokému publiku. Že je uvedení Matthias a Maxime pro české prostředí relevantní dokazuje skutečnost, že se uvedení předchozích filmů ujaly distribuční společnosti Aerofilms a Artcam, jejichž postavení je z hlediska přinášení světové artové produkce klíčové. Xavier Dolan je zároveň jedním z mála tvůrců, který dokáže soustavně mluvit za generaci, která je návštěvníkům Mezipater blízká. Proto je pro nás důležité jeho tvorbu divákům přinášet.


Distribuce

Film byl s velkým úspěchem uveden na QFF Mezipatra 2019. Pokud byste ho rádi uvedli i ve svém kině, neváhejte nás kontaktovat a splňte si svůj sen. Všechny informace o filmu i jeho distribuci najdete v tomto DISTRIBUČNÍM LISTĚ - stáhněte si ho, ať máte vše přehledně na jednom místě. Pro účely propagace se vám jistě bude hodit také náš PRESS KIT (pouze v angličtině).Údaje o filmu

Kanada / 2019
119 min / DCP
francouzština
Titulky: české
Režie: Xavier Dolan
Scénář: Xavier Dolan
Obsazení: Harris Dickinson, Xavier Dolan, Anne Dorval, Gabriel D'Almeida Freitas

MM poster

FaLang translation system by Faboba