Po úspěšném uvedení na MQFF Mezipatra vstupuje do kin koprodukční dokument Boylesque. Hořkosladký film o hledání lásky na sklonku života je inspirativním portrétem charismatického Andrzeje, který coby polská drag queen Lulla La Polaca baví publikum i ve svých 82 letech a snaží se udržet tempo s třicátníky, kterými se obklopuje. 


Hořkosladký portrét nejstarší polské drag queen

Vesnické tancovačky pro seniory i gay kluby, Pride v Berlíně i sbírání hub v lese, vzpomínky na zesnulého partnera i randění s chlapy ze seznamky. Charismatický Andrzej, uměleckým jménem Lolla La Polaca, chce žít život naplno, je mu ale 82 a tělo, na rozdíl od ducha, slábne. Slábne i zájem promotérů, ačkoliv jako drag queen má Lolla La Polaca mladému publiku rozhodně stále co nabídnout.

Snadné to nemá ani v osobním životě. Jeho vrstevníci už chtějí mít klid, a třicátníci, kterými se obklopuje, toho přeci jen zvládnou o dost více. A co teprve chlapi? Se ztrátou životního partnera se už vyrovnal, ale jak si Andrzej poradí s kulturou seznamovacích aplikací? Talentovaná polská režisérka Bogna Kowalczyk v citlivém dokumentu vypráví hořkosladký příběh, který publikum všech generací donutí zahodit předsudky o seniorech.

Bolesque 2 scaled


Talentovaná režisérka Bogna Kowalczyk

Bogna Kowalczyk je režisérka, animátorka, absolventka světoznámé Filmové školy v Lodži (obor režie animace) a Polsko-japonské akademie informačních technologií (obor umění nových médií). Bogna v současné době pracuje jako kreativní umělecká ředitelka, animátorka a režisérka ve společnosti Warsaw Production. Její práce často kombinuje tradiční techniky s moderním přístupem. Od roku 2009 podpořila desítky krátkých filmů a hudebních videoklipů jako animátorka, expertka na CGI, dramaturgyně a asistentka režie.

BOYLESQUE director Bogna Kowalczyk photo Alicja Kozak


Údaje o filmu

Polsko/Česká republika/2022
Původní název: Boylesque
Režie: Bogna Kowalczyk
Scénář: Bogna Kowalczyk
Kamera: Miłosz Kasiura
Hudba: Wojciech Frycz
Hrají: Andrzej Szwan a.k.a Lulla La Polaca
Doporučená přístupnost: 12+ 
Žánr: Dokumentární
Délka filmu: 71 minut 
Typy kopií: DCP2D, mp4 
Jazyk: Angličtina
Titulky: České, české + anglické
Premiéra: 8. 6. 2023

Jak objednat

V Disfilmu, případně e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Distribuční číslo: QR19013

plakat final def CZE A1

FaLang translation system by Faboba