Komedií ve světě queer kinematografie je jako šafránu. Máme proto velkou radost, že vám můžeme představit další distribuční snímek Mezipater, který vám vykouzlí úsměv na rtech a zahřeje u srdce. Dorazte na premiéru v Praze 28. 4. a v Brně 29. 4. nebo si naplánujte návštěvu některého z kin po celé ČR!

Rande na Oko je letní komedie o přátelství, rebelii a přijetí sebe sama a vypráví příběh zakřiknutého Eddieho a nezávislé Amber. Dvojice kamarádů se rozhodne předstírat romantický vztah, aby umlčeli spekulace o své sexualitě – na irském maloměstě v polovině devadesátých let totiž není pro jakoukoliv odlišnost místo. Spiklenecký pakt má trvat do maturity. Poté se Amber plánuje přesunout do liberálního Londýna, kde bude moci svobodně žít a rozvíjet svou vášeň pro hudbu. Eddie si ale svou orientaci odmítá naplno přiznat a hodlá svou budoucnost zasvětit službě v armádě stejně jako jeho otec. Pomůže mu Amber odpoutat se od předsudků okolí? 

Rande na oko je druhým celovečerním snímkem režiséra a scenáristy Davida Freyneho. Jeho celovečerní debut Vyléčení (The Cured, 2017) se Samem Keeleym a Elliotem Pagem v hlavních rolích se promítal na festivalech v Torontu, Londýně a získal cenu za nejlepší hororový snímek na Fantastic Festu. Při psaní scénáře k Rande na Oko se Freyne inspiroval svým dospíváním – snímek je z velké části autobiografický.

PROJEKCE FILMU RANDE NA OKO

13 Rande na oko

Údaje o filmu

Irsko / 2020 
Původní název: Dating Amber
Režie: David Freyne
Scénář: David Freyne
Kamera: Ruairí O’Brien
Hudba: Hugh Drumm and Stephen Rennicks  
Hrají: Fionn O'Shea, Lola Pettigrew, Sharon Horgan, Barry Ward
Doporučená přístupnost: 15+ 
Žánr: Queer Coming-of-Age
Délka filmu: 92 minut 
Typy kopií: DCP2D, mp4 
Jazyk: angličtina
Titulky: české

Jak objednat?

V Disfilmu, případně e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Distribuční číslo: QR19006. Více informaci o snímku najdete v distribučním listě (pdf ke stažení).

Rande na oko poster

FaLang translation system by Faboba